Marija, 59 gadi, par dzīvi ar urīna nesaturēšanu

„It kā jau nebūtu bijusi pietiekami nepatīkama”

Marijas stāsts

„Tikšana galā ar menopauzi bija pietiekami nepatīkama, bet, kad konstatēju, ka pēkšņi bez brīdinājuma rodas slapjums, tas bija īsts murgs. 
 
Es centos dzert mazāk šķidruma, bet tas izraisīja dehidrāciju un galvassāpes. Tad es atteicos no visām iziešanām ārpus mājas, kas pārsniedza desmit minūtes, kā rezultātā jutos izolēta. 
 
Pēc divdesmit gadu vecuma, kad piedzima mans pirmais bērns, es atklāju, ka šķaudot mana apakšveļa kļūst slapja. Es izveidoju paketi no tualetes papīra un centos par to nedomāt — līdz tas notika atkal. 
 
Es biju dzirdējusi, ka dzemdības var izraisīt „urīnpūšļa vājumu”. Muskuļi tiek izstiepti un kļūst vāji, bet, lai atgūtu stiprumu, tie jāvingrina. Tādēļ es regulāri sāku tualetē urinēšanas laikā atkārtoti pārtraukt urīna plūsmu, kā arī veicu iekšējos sasprindzināšanas vingrinājumus. Dažus mēnešus es lietoju parastās higiēniskās paketes, mainot tās četras reizes dienā. Tas bija dārgi, bet galu galā es atkal atguvu kontroli.
 
Trīsdesmit gadus vēlāk, kad man bija , mana „problēma” atsākās. Šoreiz mani pašas gatavotie risinājumi nepalīdzēja un nepietika pat ar higiēniskajām paketēm.
 
Es centos samazināt uzņemtā šķidruma daudzumu, bet tas izraisīja dehidrāciju un atgriezās galvassāpes. Tā kā baidījos no nepatīkamiem gadījumiem, pēc laika es pārtraucu nedēļas nogalēs apciemot draugus vai vakariņot ārpus mājas, kā rezultātā jutos norobežota no ārējās pasaules. Maināmās apakšveļas, salvešu, higiēnas pakešu, gaisa atsvaidzinātāju, auduma atsvaidzinātāju un dezodorantu nēsāšana līdzi, kā arī vienmēr tumša, vaļīga apģērba nēsāšana, man lika justies it kā es dotos pārgājienā, lai gan patiesībā es tikai devos pusdienot ar draugiem.
 
Pēc 35 gadu laulības es pat sāku gulēt atsevišķā gultā! Visbeidzot es aizgāju pie sava ārsta. 
 
Viņa man paskaidroja, kā menopauze var izraisīt urīnpūšļa vājumu, un, ka ir īpaši urīnam paredzētas paketes, kas novērš noplūdes un nepatīkamo aromātu. Pirmo reizi, kad tās iegādājos, es biju skeptiska, jo maxi paketes iepriekš nepalīdzēja, un šīs bija pat vēl mazākas. Bet patiesībā šīs tiešām darbojās un es jutos daudz pārliecinātāka.
 
Protams, es labāk vēlētos, lai man nebūtu urīnpūšļa vājuma, bet šobrīd man ir jāsatraucas tikai par karstuma viļņiem un nevis mulsinošām noplūdēm.”