Neļaujiet urīna noplūdēm ietekmēt savu dzīvi — ne grūtniecības laikā, ne citās dzīves situācijās

Iespējams, esat piedzīvojusi šādu situāciju. Jūs esat stāvoklī, un jums nekavējoties ir jāiet uz tualeti. Jūs mēģināt atslēgt ārdurvju slēdzeni, bet tā ir ieķērusies. Kamēr tiekat līdz tualetei, nedaudz urīna noplūdes ir jau notikušas. Ne jau tikai ar jums tā notiek. Sievietes visos vecumos piedzīvo urīna noplūdes — gan grūtniecības laikā, gan šķaudot, gan klepojot vai pat smejoties. Noplūdes izraisa gan lieli, gan ne tik lieli notikumi dzīvē. Šajā rakstā ir stāstīts par iemesliem, kāpēc tā notiek, un sniegti padomi, kā tikt galā ar šo tik pārsteidzoši bieži sastopamo problēmu.

Kāpēc sievietes saskaras ar urīna noplūdēm grūtniecības laikā?

Ir vairāki iemesli, kāpēc grūtniecības laikā biežāk ir jāiet uz tualeti. Tie visi ir pilnīgi parasti, un par tiem nav jāuztraucas.
 
  1. Grūtniecības laikā pakāpeniski palielinās asiņu daudzums, liekot nierēm ražot vairāk urīna. Tāpēc jūs biežāk ejat uz tualeti. Bērniņam augot, jūsu dzemde palielinās, tāpēc tā spiež uz urīnpūsli. 
  2. Hormoni, kas sagatavo saites un locītavas dzemdībām, vājina muskuļus, kas kontrolē urīna plūsmu, turpretim aizcietējumi (kas ir bieža parādība grūtniecības laikā un pēc dzemdībām) rada vēl lielāku slodzi iegurņa muskuļiem un urīnpūslim. Tas ietekmē urīnceļus atbalstošos muskuļus un audus, tāpēc nelielas noplūdes ir ļoti iespējamas. 
  3. Iespējams, jums naktī ir jāiet uz tualeti vienu vai vairākas reizes. Tas ir tāpēc, ka guļot kājās un kāju pēdās aizturētais šķidrums nonāk atkal asinsritē. 
  4. Jums var rasties arī slodzes radīta . Tā ir neliela urīna noplūde, ko rada palielināts spiediens uz urīnpūsli. Tas ir tāpat kā tad, kad, piemēram, smejaties, klepojat vai šķaudāt. Tā ir ļoti bieža parādība, tāpēc neuztraucieties. 

Vai noplūdes grūtniecības laikā vienmēr ir urīna noplūdes?

Visticamāk, ka noplūdes grūtniecības laikā ir urīna noplūdes. Ja apakšveļā ieliekat ieliktnīti un šķidrums ir dzeltenīgs, tad tas varētu būt urīns. Ja raizējaties, ka jums varētu būt amniotiskā šķidruma noplūde, sazinieties ar ārstu vai vecmāti. Ātrā pārbaudē tiks noteikts, vai viss ir kārtībā, lai varat atkal justies mierīgi.

Urīna noplūdes pēc grūtniecības

Līdz laikam, kad bērniņam jānāk pasaulē, jūsu iekšējie orgāni (ieskaitot urīnpūsli un urīnizvadkanālu) būtiski maina atrašanās vietu, lai ļautu bērniņam piedzimt. (ap urīnizvadkanālu, vagīnu un anālo atveri) ir stiepti un vilkti visos virzienos. Esiet pacietīga un atcerieties, ka pēc dzemdībām ķermenim ir nepieciešams laiks, lai atgūtos.
 
Kā dzemdības ir iespaidojušas manu urīnpūsli?
Tā kā dzemdības ir saistītas ar spiešanu un piepūli, tās neizbēgami ietekmē iegurņa muskuļus. Pēc dzemdībām varat nedaudz zaudēt kontroli pār urīnpūsli. Tas ir pilnīgi dabiski un gadās ļoti bieži. Atgādiniet sev, ka jums un jūsu ķermenim ir vajadzīgs laiks, lai atgūtos, un miljoniem sieviešu ir piedzīvojušas to pašu.

Cik ilgi turpināsies urīna noplūdes?

Parasti tās rodas grūtniecības pēdējos mēnešos un turpinās dažas nedēļas pēc dzemdībām. Taču nereti atsevišķi urīna noplūžu gadījumi var būt novērojami arī ilgākā laika periodā. 
 
Lai arī noplūdes ir bieža parādība, tām nevajag ļaut ietekmēt jūsu dzīvi. Izmantojot TENA Sievietēm izstrādājumus (SAITE), varat justies mierīgi un pārliecināti, zinot, ka arī noplūdes gadījumā izstrādājuma virsma būs sausa, bez nepatīkama aromāta, un jūs jutīsieties komfortabli, lai kur un kādos apstākļos atrastos.
 
Taču, ja raizējaties, ka jums varētu būt nopietnāka urīnpūšļa problēma, noteikti sazinieties ar savu ārstu. 

Četri lieliski padomi, kas palīdz samazināt urīna noplūdes

1. Trenējiet iegurņa muskuļus 
Trenēti var palīdzēt samazināt urīna noplūžu risku. Šeit (SAITE) varat skatīt dažus vienkāršus vingrinājumus, ko izpildīt mājās un kas stiprina iegurņa muskuļus. Sievietes visos vecumos atzīst, ka šo vingrinājumu izpilde dažas minūtes dienā patiešām palīdz. Tas ļauj viņām justies pārliecinātākām un vairāk pārvaldīt savu ķermeni, kas vienmēr ir lieliski. 
 
Ja nesen esat dzemdējusi, vingrot labāk vajadzētu guļus stāvoklī, lai neradītu papildu spiedienu iegurņa zonā. Taču ar laiku varēsit vingrināties jebkur. Pat braucot ar automašīnu, sēžot autobusā vai darbā. 
 
2. Nepārtrauciet urinēšanu priekšlaikus
Mēs visas tā darām. Kad jūtat stresu, gribas ātrāk pārtraukt urinēšanu. Tas noteikti nav labi. Ja urīnpūslī paliek pat neliels urīna daudzums, tas palielina risku iegūt urīnceļu iekaisumu. Tāpēc vienmēr centieties pilnībā iztukšot urīnpūsli. To izdarīt ir vieglāk, ja, sēžot uz poda, noliecaties uz priekšu. Tā ir vislabākā poza, kurā var iztukšot urīnpūsli. 
 
3. Centieties palielināt laiku starp tualetes apmeklējumiem
Grūtniecības pēdējos mēnešos jūsu urīnpūslis var saturēt mazāk urīna, jo uz urīnpūsli spiež bērns. Protams, pēc dzemdībām urīnpūslim ir jāpielāgojas, lai atkal varētu uzkrāt vairāk urīna. 
 
Parasti diennakts laikā ir jāurinē 4–8 reizes jeb ik pēc 4–6 stundām. Vidējā urīnpūšļa ietilpība ir apmēram 300–500 ml. Ja pamanāt, ka urīna apjoms ir ievērojami mazāks, centieties paildzināt laiku starp tualetes apmeklējumiem. Tas palīdzēs palielināt urīna apjomu, ko var saturēt urīnpūslis, un vienlaikus trenēs svarīgos iegurņa muskuļus. 
 
4. Centieties nesamazināt izdzertā ūdens daudzumu
Visdabiskākais secinājums pasaulē ir: ja es pārāk bieži eju uz tualeti, ir jādzer mazāk ūdens. Taču tas ir ļoti nepareizi. Pat tad, ja jums ir grūti kontrolēt urīnpūsli, nekādā gadījumā nesamaziniet izdzertā ūdens daudzumu, jo īpaši, ja barojat bērnu ar krūti. Ja dzersit mazāk ūdens, jūsu ķermenis atūdeņosies, un urīns kļūs koncentrētāks. Tas var kairināt urīnpūsli, radot steidzamu nepieciešamību doties uz tualeti pat tad, ja urīnpūslis nav pilns. Dzeriet pietiekami daudz ūdens, jo tas veicina barības pārstrādi, mazina aizcietējumus un nodrošina pareizu urīna koncentrāciju, kas samazina urīnpūšļa un urīnceļu iekaisumu risku.  

Kāpēc lietot parastos ieliktnīšus, ja ir labāka alternatīva?

Iespējams, ka parasto ieliktnīšu lietošana ir pirmais, kas nāk prātā, ja rodas noplūdes. Tie ir ērti, un jums, visticamāk, tie ir gan mājās, gan somiņā. Taču atcerieties, ka tie nav paredzēti urīna noplūdēm. Taču TENA Sievietēm ieliktnīši ir. Mūsu izstrādājumi piedāvā trīskāršu aizsardzību pret noplūdēm, nepatīkamu aromātu un mitrumu. Šo ieliktnīšu izgatavošanā tiek izmantota unikālā microPROTEX™ tehnoloģija, tāpēc tiem piemīt īpaša uzsūktspēja. Neraugoties uz ieliktnīšu izcilajām īpašībām, tie nav lielāki par vidēja izmēra paketēm, ko izmanto menstruāciju laikā. Skatiet visu izstrādājumu klāstu šeit (SAITE) un noteikti sazinieties ar mums, lai atrastu sev piemērotāko izstrādājumu.