Kā tikt galā ar noplūdēm menopauzes laikā

Vecumu noteikti papildina daudzi plusi. Jūsu iegūtā dzīves pieredze bieži vien jums sniedz labu pašapziņas sajūtu un apziņu par to, kas dzīvē ir tiešām svarīgs.  Varbūt jums ir pieauguši bērni un laiks darīt lietas, ko daudzu gadu garumā atlikāt, kamēr bērni bija mazi vai arī bijāt rosīgā karjeras sākumposmā? Ir beidzot pienācis jūsu laiks nodarboties ar hobiju vai doties ceļojumos, par ko ilgi sapņojāt. Urīnpūšļa vājumam nevajadzētu jūs atturēt.
 
Daudzas sievietes piedzīvo urīnpūšļa vājumu menopauzes laikā. Ir pazīmes, ka hormonālās izmaiņas — jo īpaši, samazināts estrogēna līmenis — ietekmē vēdera muskuļus un var izraisīt urīnpūšļa pozīcijas maiņu, kā rezultātā sākas urīna noplūdes. Kā arī, līdz ar vecumu vaginālie un urīnceļu audi var kļūt sausāki, plānāki un mazāk elastīgi. It kā jau nepietiktu ar karstuma viļņiem, vai ne? 
 
Par laimi ar pareizo informāciju un aizsardzību, urīna noplūdēm menopauzes laikā, nav jūs jāattur no aktivitātēm. Šeit ir pāris padomu, kā tikt galā ar urīna nesaturēšanu pārmaiņu laikā: 
 
  • Estrogēna terapija krēma un vaginālo svecīšu veidā var palīdzēt pārvaldīt jūsu simptomus menopauzes laikā. Vaicājiet ārstam, kāda ārstēšana ir vispiemērotākā tieši jums.  
  • Pievienojiet savai ikdienas rutīnai dažus Kēgela vingrinājumus. Iegurņa muskuļu trenēšana dažas minūtes dienā var samazināt noplūžu risku vai pat pavisam tās novērst.