Novecošana un mūsu prāts

Aizmāršība

Vai jūsu aprūpētais vecais cilvēks kļūst aizmāršīgs? Varbūt pat apmulsis vai nesaprātīgs? Ja tā notiek ar jūsu tuvinieku, par laimi, jums ir daudz iespēju viņam palīdzēt un sniegt atbalstu. 
 
Lai būtu vieglāk aprūpēt savu tuvinieku, jums ir jāizprot viņa pašreizējais garīgās veselības stāvoklis. Tā kā aprūpe ir atkarīga no tā, cik lielā mērā cilvēks apzinās savu stāvokli, aprūpes sniegšana var būt sarežģītāka, nekā cerējāt. Ja tuviniekam ir demence vai Alcheimera slimība, iespējams, jums būs nepieciešams palīgs nesaturēšanai paredzēto izstrādājumu nomainīšanā un tīrības uzturēšanā.
 
Tālāk ir sniegti daži padomi, kā palīdzēt tuviniekam, kurš nespēj skaidri domāt vai izteikties.
Iemācieties pazīt simptomus
Jūsu aprūpējamais var izrādīt dažas pazīmes, kas liecina par vēlēšanos apmeklēt tualeti. Piemēram, cilvēks var kļūt nemierīgs, raustīt apģērbu, vairākkārt piecelties un apsēsties. Mēģiniet bieži un uzmanīgi novērot aprūpējamo. Iepazīstiet aprūpējamā uzvedību, lai saprastu, kad viņam nepieciešama jūsu palīdzība.
Veidojiet regulārus ieradumus
Ir svarīgi būt sagatavotam tam brīdim, kad tuviniekam būs nepieciešams apmeklēt tualeti. Tas palīdzēs viņam justies mierīgi un ērti un atvieglos jums rūpes. Atbilstošu urīna nesaturēšanai paredzētu izstrādājumu izvēle ir lielisks sākums. Ieteicams arī palīdzēt aprūpējamajam izveidot ieradumu regulāri apmeklēt tualeti. Zinot pazīmes, kas liecina par nepieciešamību apmeklēt tualeti, jūs palīdzat tuviniekam saglabāt pašcieņu.
Plānojiet
Aprūpe kļūst daudz vienkāršāka, ja ir pieejami atbilstoši izstrādājumi. Ja esat labi sagatavojies, jums ir vieglāk palīdzēt tuviniekam justies tīri un ērti. Lai jebkurā brīdī spētu palīdzēt savam tuviniekam, sagatavojiet urīna nesaturēšanai paredzētu izstrādājumu, salvešu, aizdarāmu maisiņu un rezerves apģērba komplektu. Ja gatavojaties kopā ar tuvinieku doties ārpus mājas, atcerieties noskaidrot, kuru tualeti viņš varēs izmantot vai kur varēs nomazgāt aprūpējamo un nomainīt nesaturēšanai paredzēto izstrādājumu.
Sniedziet palīdzību
Ja jūsu tuviniekam ir smagākā formā, jūs varat viņam palīdzēt, kad nepieciešams apmeklēt tualeti. Iedrošiniet viņu doties uz tualeti ar jūsu atbalstu. Novērtējiet un mēģiniet noteikt piemērotākos tualetes apmeklēšanas brīžus. Kad esat noteicis šos laikus, pieturieties pie plāna un palīdziet aprūpējamajam katru dienu apmeklēt tualeti vienā un tajā pašā laikā.
 
Tas palīdzēs izveidot regulārus ieradumus un, iespējams, samazinās urīna nesaturēšanas gadījumu skaitu.