Manam tuviniekam nepieciešama neliela palīdzība

Veicamie pienākumi, lai, aprūpējot savu tuvinieku, sniegtu viņam atbilstoša līmeņa atbalstu, ir atkarīgi no tuvinieka fiziskā stāvokļa.
 
Ja jūsu tuvinieks spēj pārvietoties un veikt ikdienas darbības gandrīz patstāvīgi vai ar nelielu palīdzību, šī sadaļa ir domāta jums. Šeit varat uzzināt praktiskus padomus par to, kā sniegt tuviniekam vislabāko iespējamo aprūpi.

Labu higiēnas ieradumu veicināšana

Personīgā higiēna ir svarīga ikdienas rutīnas daļa. Iespējams, ka jūsu tuvinieks var par sevi parūpēties patstāvīgi un nomazgāties bez jūsu palīdzības. Vai ar pavisam nelielu jūsu palīdzību. Ļoti labi, ja tā ir. Mudiniet tuvinieku patstāvīgi rūpēties par savu tīrību, cik ilgi vien iespējams. Tomēr jūs laiku pa laikam varat pārliecināties, vai nav nepieciešama jūsu palīdzība.

Vecu cilvēku ādai nepieciešama īpaša kopšana

Noteikti esat ievērojis, ka, cilvēkam novecojot, arī āda noveco. Tā kļūst diezgan vārga. Tāpēc veciem cilvēkiem nepieciešama īpaša, viņu jutīgajai ādai pielāgota ierastā ikdienas higiēna. Nesaturēšanas gadījumā tai jāpievērš īpaša uzmanība, jo urīns un fekālijas kairina un bojā ādu. Maiga tīrīšana un aizsardzība palīdz novērst ādas kairinājumu un infekciju. Tāpēc būtu labi, ja jūsu tuvinieks ievērotu viņa jutīgajai ādai paredzētu ierasto ikdienas higiēnu. Tas palīdzēs viņam justies tīri, ērti, svaigi un veselīgi un līdz ar to — būt pārliecinātākam par sevi. 
 
Ir trīs ādas kopšanas posmi: tīrīšana, atjaunošana un aizsardzība. Lai skatītu katram posmam paredzētos izstrādājumus, kas ir paredzēti vārgajai vecu cilvēku ādai, izpētiet TENA ādas kopšanas izstrādājumu klāstu.

Urīna nesaturēšanai paredzētie izstrādājumi

Ja jūsu tuvinieks spēj patstāvīgi apģērbties, viņš, visticamāk, spēs arī patstāvīgi lietot nesaturēšanai paredzētos aizsarglīdzekļus. Visvienkāršāk būs tikt galā ar ērti lietojamu izstrādājumu, piemēram, vienreiz lietojamām biksītēm. TENA biksītes ir tikpat viegli uzvelkamas kā parastā . To lietošana palīdz jūsu tuviniekam saglabāt neatkarību un pašcieņu. Vienlaikus tās nodrošina uzticamu aizsardzību pret noplūdēm.  
 
Lai atrastu tuviniekam vispiemērotāko urīna nesaturēšanai paredzēto izstrādājumu ar atbilstošu uzsūktspēju, izmantojiet TENA izstrādājuma meklēšanas iespēju. 
 
Lai uzzinātu vairāk par TENA izstrādājumu klāstu, skatiet lapu TENA izstrādājumi.

Rūpes par drošību

Iespējams, ka jūsu tuvinieks joprojām ir diezgan neatkarīgs un viņam nepieciešama tikai neliela palīdzība. Tomēr tik un tā ir svarīgi atcerēties, ka vecu cilvēku kauli ir trausli. Pat neliels negadījums vai kritiens var radīt traumas, kuru dēļ cilvēks var pārstāt pārvietoties. Tāpēc, lai novērstu traumu gūšanas risku, centieties padarīt tuvinieka/savu mājokli tādu, kurā tuvinieks varētu pārvietoties pēc iespējas drošāk.

Ar diētu un šķidruma uzņemšanu saistīta palīdzība

Jūsu tuviniekam var būt tendence dzert mazāk šķidruma, baidoties no tā, ka, izdzerot vairāk šķidruma, nāksies biežāk apmeklēt tualeti. Tomēr, tā rīkojoties, urīns var kļūt koncentrētāks. Tas var radīt riskus veselībai. Tāpēc mudiniet tuvinieku dzert šķidrumu kā parasti, kad vien viņš sajūt slāpes. 
 
Jūs varat ēst kopā ar tuvinieku, lai parūpētos, ka viņš ievēro labu, uzturvielām bagātu diētu. Turklāt maltītes nozīmē vairāk nekā tikai barības vielu uzņemšanu. Tas ir arī laiks, lai socializētos, papļāpātu, dalītos ar stāstiem un kopīgi smietos. Un kāpēc gan lai jūs neuzaicinātu citus ģimenes locekļus un draugus piebiedroties uz maltīti? Socializēšanās palīdzēs jūsu tuviniekam justies piederīgam: tas ir svarīgs dzīves aspekts, par kuru tālāk runāsim vairāk.   

Piederības sajūta

Arī novecojot mums joprojām vajag, lai kāds patur roku, pamasē muguru vai mīļi apskauj. Tas kļūst vēl svarīgāk, ja lielāko daļu laika pavadām vienatnē. 
 
Pieredzējuši aprūpētāji apgalvo, ka pat pavisam nelielu un šķietami maznozīmīgu lietu darīšana kopā palīdz iepriecināt tuvinieku.

Atbalsta atrašana aprūpētājam

Pieredzējuši aprūpētāji iesaka atrast citus palīgus, ar ko dalīt rūpes par tuvinieku. Tie var būt ģimenes locekļi, draugi, vietējās sabiedrības pārstāvji vai valsts sociālie darbinieki. Šeit skatiet vairāk informācijas par to, kā saņemt palīdzību.