Manam tuviniekam nepieciešama pastāvīga palīdzība

Tuvinieka aprūpes veids ir atkarīgs no viņa fiziskā stāvokļa un nepieciešamā atbalsta apjoma.
 
Vai tuvinieks nespēj piecelties un noturēt savu svaru? Vai tuvinieks lielāko daļu laika pavada gultā? Vai viņam ir nepieciešama jūsu palīdzība, lai saģērbtos un veiktu higiēnas procedūras? Ja kāds no šiem aprakstiem atbilst jūsu tuviniekam, šī sadaļa ir domāta jums. Šeit varat uzzināt praktiskus padomus par to, kā labāk aprūpēt tuvinieku.

Laba higiēna

Viena no svarīgākajām lietām, ko varat paveikt sava tuvinieka veselības un labsajūtas labā, ir palīdzība personīgās higiēnas ievērošanā. Tomēr tā ir ļoti personiska aprūpes daļa, un dažiem aprūpētājiem tas sākumā ir mulsinoši. Kaut arī tas var būt grūts uzdevums, palīdzēšana var sniegt gandarījumu aprūpētājam. Tā var arī stiprināt saikni starp jums. 
 
> Lasiet vairāk par TENA vienkāršo ierasto ikdienas higiēnu.

Vecu cilvēku ādas kopšana

Kā zināms, cilvēkam novecojot, arī āda noveco. Tā kļūst diezgan vārga. Tāpēc veciem cilvēkiem nepieciešama īpaša, viņu jutīgajai ādai pielāgota ierastā ikdienas higiēna. Nesaturēšanas gadījumā tai jāpievērš īpaša uzmanība, jo urīns un fekālijas kairina un bojā ādu. Maiga tīrīšana un aizsardzība palīdz novērst ādas kairinājumu un infekciju. Turklāt tā ir nomierinoša un palīdz jūsu tuviniekam justies tīri, ērti, svaigi un veselīgi. Tas var palīdzēt justies pārliecinātākam. 
 
Ādas kopšanai ir trīs posmi: tīrīšana, atjaunošana un aizsardzība. Te noderēs TENA ādas kopšanas izstrādājumu klāsts. Šie izstrādājumi ir īpaši paredzēti vārgajai vecu cilvēku ādai.

Ādas bojājumi un izgulējumi

Kā minēts iepriekš, veca cilvēka ādu vēlams pasargāt no urīna un fekālijām, kas var to spēcīgi kairināt. Centieties katru dienu, mazgājot tuvinieku, pārbaudīt viņa ādas stāvokli. Ja pamanāt ādas bojājuma pazīmes, rīkojaties, lai novērstu situācijas pasliktināšanos. Praktiskus padomus par ādas kopšanu cilvēkam ar urīna nesaturēšanu skatiet sadaļā Urīna nesaturēšana un higiēna.
 
Cilvēks, kuru aprūpējat, iespējams, ilgstoši atrodas gultā un nespēj regulāri mainīt pozu. Šādā gadījumā var veidoties ādas bojājumi, spiediena radītas čūlas un izgulējumi. Lai to novērstu, palīdziet tuviniekam bieži un regulāri mainīt pozu. Šīs kustības varat uztvert kā vienkāršu ikdienas vingrinājumu. Tas varētu būt arī piemērots brīdis, kad nedaudz pamasēt tuvinieku, lai viņu uzmundrinātu un mazinātu gulēšanas radīto spiedienu. Vairāk informācijas par izgulējumu novēršanu lūdziet ģimenes ārstam.

Urīna nesaturēšanai paredzētie izstrādājumi

Vai jūsu aprūpējamais lielāko daļu laika pavada gultā? Vai šim cilvēkam ir ? Šādā gadījumā ieteicams izmantot īpaši urīna nesaturēšanai paredzētus izstrādājumus, piemēram, tradicionālās autiņbikses, vai Flex izstrādājumus ar jostu, kuri ir paredzēti aizsardzībai no vidējas līdz smagas urīna nesaturēšanas gadījumos.
 
Lai atrastu tuviniekam piemērotāko urīna nesaturēšanai paredzēto izstrādājumu ar atbilstošu uzsūktspēju, izmantojiet TENA izstrādājuma meklēšanas iespēju.
 
Lai skatītu detalizētus norādījumus par mūsu ražoto urīna nesaturēšanai paredzēto izstrādājumu uzlikšanu un nomainīšanu, apmeklējiet lapu par izstrādājumu nomainīšanu.

Droša iekāpšana gultā un izkāpšana no tās

Cilvēkam, kuru aprūpējat, var būt nepieciešama jūsu palīdzība, lai izkāptu no gultas. Lai paceltu un pārvietotu aprūpējamo, var nākties spēcīgi sasprindzināt muguru. Tāpēc ir vērts iepazīties ar sadaļā Ergonomika sniegtajiem praktiskajiem padomiem par drošu celšanu.

Pārvietošanās

Ja jūsu tuvinieks var pārvietoties, kad jūs viņu atbalstāt, ieteicams viņam palīdzēt šajā procesā. Pat nelieli regulāri vingrinājumi palīdzēs uzturēt muskuļus formā, kā arī uzlabos garastāvokli. Tomēr, pirms jūsu tuvinieks pārvietojas mājoklī, ir svarīgi parūpēties, lai tas būtu drošs. Plašāku informāciju skatiet sadaļā Mājokļa drošība.

Pareiza diēta un šķidruma uzņemšana

Jūsu tuviniekam var būt tendence dzert mazāk šķidruma, lai nenāktos tik bieži apmeklēt tualeti. Tomēr tas var radīt problēmas. Tā rīkojieties, urīns var kļūt koncentrētāks, un tas var radīt riskus veselībai. Tāpēc centieties tuvinieku mudināt dzert šķidrumu kā ierasts, kad vien viņš sajūt slāpes. 
 
Svarīgas ir arī maltītes. Ir vērts atcerēties, ka maltītes nozīmē vairāk nekā tikai barības vielu uzņemšanu. Tas ir arī brīdis, ko pavadīt sabiedrībā, kaut kas, ko jūs varat darīt kopā ar savu tuvinieku. Varbūt varat uzaicināt citus ģimenes locekļus un draugus piebiedroties uz maltīti, lai būtu kopā un kopīgi smietos. Jūsu sabiedrība uzlabos tuvinieka veselību un garastāvokli. 

Piederības sajūta

Neatkarīgi no vecuma mums visiem patīk, ka kāds patur roku, pamasē muguru vai mīļi apskauj. Ir labi justies piederīgam ģimenei vai draugu lokam. Tas kļūst vēl svarīgāk, lielāko daļu laika pavadot vienatnē.
 
Pieredzējuši aprūpētāji stāsta, ka pat pavisam nelielas aktivitātes un kopīga darbošanās palīdz iepriecināt aprūpējamo.
 
Idejas aktivitātēm, kuras varat veikt kopā ar tuvinieku, skatiet sadaļā Aktivitātes, kuras var veikt kopā.

Lūdziet palīdzību

Runājot ar pieredzējušiem aprūpētājiem, pirmais, ko viņi iesaka: meklējiet palīdzību un atbalstu no citiem. Tie var būt ģimenes locekļi, draugi, vietējās sabiedrības pārstāvji vai valsts sociālie darbinieki. Uzziniet vairāk šeit.