Manam tuviniekam ir nepieciešama palīdzība no attāluma

Iespējams, ka dzīvojat tālu no tuvinieka, kuram nepieciešams jūsu atbalsts, piemēram, vecāka gados. Iespējams, jūs nezināt, kā viņam palīdzēt. Daudzi aprūpētāji atrodas šādā situācijā. Mēs no viņiem esam uzzinājuši, ka palīdzību var sniegt pat no liela attāluma. Jūs varat:
 
  • sniegt tuviniekam emocionālu atbalstu, savstarpēji kontaktējoties
  • koordinēt viņiem sniegtos pakalpojumus (piemēram, vienoties, ka tuvinieku apmeklē vietējie aprūpes darbinieki vai tīrīšanas pakalpojumu sniedzēji, un pēc tam norunātā laikā sazināties ar tuvinieku, lai pārliecinātos, vai viss notiek, kā paredzēts)
  • pārvaldīt tuvinieka veselības un medicīnas kartes, kā arī aizbraukt pie tuvinieka, lai pavadītu viņu pie ārsta
  • noskaidrot, kad tuvinieks vēlētos baudīt sabiedrību, un vienoties ar kādu ģimenes locekli vai draugu, kas šajā laikā apciemotu tuvinieku
Aprūpes sniegšana no lielāka attāluma var būt sarežģīta. Tomēr tā ir iespējama. Tālāk ir sniegti daži ieteikumi, kas palīdzēs jums sniegt atbalstu tālu dzīvojošam tuviniekam.

Plānojiet

Labs veids, kā sākt aprūpēšanu, ir situācijas iepazīšana un potenciālo grūtību un nepieciešamās palīdzības noskaidrošana. Pamēģiniet atrast vietējos resursus un iespējas, kuras varat organizēt no attāluma. Pierakstiet informāciju par tuvinieka veselības stāvokli un juridiskajiem vai finanšu jautājumiem. 
 
Norādiet kontakttālruņu numurus, informāciju par apdrošināšanu, kontu numurus un citu svarīgu informāciju. Centieties arī pēc iespējas vairāk uzzināt par tuvinieka slimību un iespējamo nepieciešamo ārstēšanu.

Higiēna un urīna nesaturēšanai paredzētie izstrādājumi

Ja tuvinieks spēj dzīvot viens pats, viņš, visticamāk, lielākoties spēj parūpēties par sevi pats. Tomēr arī šajā gadījumā varat atvieglot tuvinieka dzīvi, palīdzot izvēlēties vispiemērotākos urīna nesaturēšanas aizsarglīdzekļus. TENA vienreiz lietojamās biksītes izskatās kā parasta un ir viegli uzvelkamas bez citu palīdzības. Lai uzzinātu, cik ērti lietojamas ir TENA urīna nesaturēšanai paredzētās biksītes, .
 
Katram cilvēkam, kuram ir , situācija ir citāda. Tāpēc, lai tuviniekam atrastu izstrādājumu ar atbilstošu uzsūktspēju, izmantojiet TENA izstrādājuma meklēšanas iespēju. 
 
Varat tuviniekam palīdzēt, pasūtot konkrētos viņam nepieciešamos izstrādājumus ar piegādi viņa mājās. Pasūtiet tiešsaistē vietnē Internetveikals.

Izveidojiet vietējo kontaktpersonu tīklu, ar kurām varat sazināties

Ja dzīvojat tālu no cilvēka, kuram cenšaties palīdzēt, varat organizēt regulārus kaimiņu, draugu un ģimenes locekļu apmeklējumus. Viņi pēc tam var jums pastāstīt, kā klājas jūsu tuviniekam. Jūs varat tuviniekam piedāvāt nolīgt profesionālu vietējo aprūpētāju, kas par viņu rūpētos un pavadītu laiku kopā. Neatkarīgi no tā, par ko vienojaties, ir svarīgi, lai tuviniekam būtu kāda vietējā kontaktpersona, pie kuras vērsties ārkārtas situācijā. 

Regulāri apciemojiet tuvinieku un sazinieties ar viņu

Protams, apciemojiet savu tuvinieku, cik bieži vien iespējams. Tādējādi varat pats pārliecināties par viņa fiziskajām, emocionālajām un finansiālajām vajadzībām. Ja nevarat tuvinieku apciemot klātienē, sakarus var palīdzēt uzturēt viedtālruņi, planšetdatori un internets. 
Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger un Apple FaceTime ir lieliski saziņas veidi. 
 
Ja tuviniekam ir mobilais tālrunis, ieteicams pārliecināties, vai viņš prot to lietot. Pārbaudiet arī, vai tālrunī ir saglabāti svarīgi tālruņu numuri. Daži mobilo pakalpojumu sniedzēji piedāvā bezmaksas apmācību tiešsaistē vai veikalā, kā arī lētākus tarifu plānus senioriem, kuri tālruni lieto tikai ārkārtas situācijās. 
 
Ir vērts pievērst uzmanību īpaši veciem cilvēkiem paredzētiem tālruņu pielāgojumiem, piemēram, balss komandām, lielākām pogām un saderībai ar dzirdes aparātiem. 

Sagatavojieties ārkārtas situācijām

Centieties domāt dažus soļus uz priekšu un apsveriet, ko jūs darītu, ja tuvinieks nokļūtu ārkārtas situācijā. Ieteicams atrast vietējās kontaktpersonas, kuras ir pieejamas nekavējoties. Jums arī jābūt gatavam jebkurā laikā doties pie tuvinieka, un šim nolūkam jābūt atliktai naudai.
 
Ja tuvinieks piekrīt, varat viņam iegādāties ārkārtas situācijām paredzētu aproci. Šīs ierīces var aktivizēt, pieskaroties pogai, lai jūs vai vietējais aprūpētājs saņemtu paziņojumu par ārkārtas situāciju. 

Saņemiet profesionālu atbalstu

Var būt ļoti noderīgi nolīgt profesionālu aprūpētāju, kurš jūsu tuviniekam nodrošinātu maltītes, personisku aprūpi un citus pakalpojumus. Par jūsu tuvinieku var rūpēties arī veco ļaužu aprūpes speciālists vai sociālais darbinieks. 
 
Vietējos resursus palīdzēs atrast informācija sadaļā Saites uz atbalsta organizāciju vietnēm.