Urīna nesaturēšana un higiēna

Urīna nesaturēšana un higiēna

Tīrības nodrošināšana ir svarīga, aprūpējot cilvēku, kas cieš no urīna nesaturēšanas. Tieši šeit jūs varat sniegt lielu un būtisku ieguldījumu, lai tuvinieks justos labāk un ērtāk. 

Kāpēc higiēna ir tik svarīga?

Vecu cilvēku āda jau tāpat ir vārga. Urīna nesaturēšanas dēļ tā var kļūt vēl vārīgāka. Tā var notikt tad, ja urīna un/vai fekāliju mitrums paliek uz cilvēka ādas. Āda vairs nespēj izveidot aizsargslāni. Līdz ar to rodas ādas bojājumi. Ja ādā ir brūces, tajās var iekļūt baktērijas, kas var izraisīt nepatīkamus izsitumus.

Kāpēc neder parastās ziepes?

Varētu šķist, ka problēmu var novērst ar regulāru mazgāšanu. Tomēr, ādu bieži mazgājot ar parastajām ziepēm un ūdeni, situācija var vēl vairāk pasliktināties. Mazgājot ar parastajām ziepēm, āda tiek sausināta, tāpēc vēl vairāk novājinās. Var rasties izsitumi, kuri līdz ar urīna nesaturēšanas radīto kairinājumu var samazināt ādas spēju pretoties infekcijām. 
 
Lai nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami mirkļi, jums jāzina, ka ir vairāki veidi, kā varat kopt sava tuvinieka ādu.

Padomi par tuvinieka ādas kopšanu

Daudzi aprūpētāji ir ievērojuši, ka, aizstājot tradicionālo mazgāšanu ar ziepēm un ūdeni ar tādu līdzekļu lietošanu, kuri nav jānoskalo, ikdienas pienākumu veikšana kļūst vienkāršāka. Izmantojot šādus līdzekļus, vecā cilvēka āda vairs nav visu laiku jāmazgā ar ūdeni, kas to var sausināt. 
 
Mūsu mazgāšanas krēms TENA Wash Cream ir maigs mazgāšanas līdzeklis, kas nav jānoskalo, turklāt tas arī mitrina un aizsargā veca cilvēka ādu.
 
Jūs, iespējams, būsit pārsteigts, ka ir pieejami pat šampūni, kuri nav jāizskalo. Tas ir ļoti noderīgi aprūpētājiem, kuru tuvinieks lielāko daļu laika pavada gultā. Lai tuvinieka matiem piešķirtu patīkamu aromātu un svaigumu, izmēģiniet matu mazgāšanas cepuri TENA Shampoo Cap.
 
Ir zināms, ka var radīt nepatīkamus aromātus, kuru dēļ jūsu tuvinieks var justies nepārliecināti vai neērti. Tomēr ir svarīgi nelietot pārāk smaržīgus izstrādājumus, kas smaku tikai maskē. Lietojot TENA ādas kopšanas līdzekļus, kuri nav jānoskalo, jūsu tuvinieks jutīsies svaigi, un nepatīkamie aromāti tiks kontrolēti un samazināti. 
 
Lai vēl vairāk atvieglotu rūpes par tuvinieka ierasto ikdienas higiēnu, varat lietot universālos izstrādājumus, piemēram, šampūnu un dušas želeju no TENA Shampoo and Shower izstrādājumu klāsta. Tādējādi varat gan nomazgāt tuvinieka ādu, gan izmazgāt viņa matus, lietojot tikai vienu izstrādājumu, nevis divus.
 
Lai atvieglotu rūpes par tuvinieka ierasto ikdienas higiēnu, ieteicams vienmēr turēt pa rokai dažādu veidu vienreiz lietojamās salvetes. 
 
  • Vienreiz lietojamās sausās salvetes samazina inficēšanās risku, kas dažkārt pastāv, izmantojot daudzkārt lietojamus dvieļus.
  • Vienreiz lietojamās mitrās ir ļoti ērti lietojamas, ar tām var ātri un viegli radīt svaiguma sajūtu gan starp mazgāšanās reizēm, gan kad palīdzat tuviniekam nomainīt urīna nesaturēšanai paredzētos izstrādājumus.
Tālāk ir sniegta plašāka informācija par mūsu īpaši veidotajām TENA salvetēm. To lietošana palīdzēs ātri un vienkārši parūpēties par tuvinieka ierasto ikdienas higiēnu. Varat būt drošs, ka ar šīm īpašās struktūras un mīkstā materiāla salvetēm varēsit ērti notīrīt un nomierināt sava tuvinieka jutīgo ādu. 
 

Noderīgs kontrolsaraksts

Ir labi, ja vienmēr ir pa rokai viss nepieciešamais, lai palīdzētu tuviniekam nomazgāties, kad tas ir nepieciešams. Tālāk piedāvājam to izstrādājumu sarakstu, kam vienmēr vajadzētu būt pa rokai gan mājās, gan atrodoties ārpus mājas. Ar šiem izstrādājumiem jūs varēsit jebkurā laikā parūpēties par sava tuvinieka tīrību un labsajūtu. 
 
  • Vienreiz lietojamās mitrās (ātrai notīrīšanai) un sausās salvetes mazgāšanai ar ūdeni.
  • Vienreiz lietojamie cimdi.
  • Rezerves , urīna nesaturēšanai paredzētie rezerves izstrādājumi (autiņbikses/uzsūcošās apakšbikses vai apakšveļa) gadījumam, ja noplūde notiek ārpus mājas. 
  • Maigi mazgāšanas losjoni vai mazgāšanas līdzekļi, kas lietojami kopā ar ūdeni, vai arī līdzeklis, kas nav jānoskalo (it īpaši, ja tuviniekam nesaturēšana gadās bieži vai arī dodaties ārpus mājas).
  • Īpaši lieli plastmasas maisiņi ar aizdari (netīrajam apģērbam un/vai izmantotajiem urīna nesaturēšanas aizsarglīdzekļiem).