Veidi un iemesli

Urīna noplūdes un urīna vīriešiem var rasties vairāku iemeslu dēļ. Noskaidrojot, ar kāda veida urīna noplūdēm ir jāsaskarās un kāds ir to iemesls, ir iespējams palīdzēt atrast pareizo ārstēšanu tieši Jums.

Tu neesi viens

Urīna noplūde skar 1 no 4 vīriešiem*, padarot to par bieži izplatītu parādību. Protams, urīna noplūde dažādiem vīriešiem ir atšķirīga, bet, neraugoties uz to, vai tagad tās ir tikai dažas piles katrā reizē vai arī ciešat no lielākas noplūdes, varat būt drošs, ka ir pieejama palīdzība un ir veidi, kā palīdzēt saglabāt kontroli pār urīna noplūdi.

* Pamatojoties uz pētījumu, ko Essity veica 2012. gadā ar vīriešiem vecumā virs 40 ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Itālijā, Krievijā un Meksikā. Dati failā nav publicēti.

Atsauksme

Ir tik labi apzināties, ka neesmu viens.

Jānis

53

Kas izraisa urīna noplūdi?

Lai urīnceļu sistēma darīt savu darbu, ir jāsadarbojas smadzenēm, muskuļiem un nerviem, lai noturētu urīnu urīnpūslī un neatbrīvotu, kamēr neesat gatavs. Tomēr ir daudzi faktori, kas var traucēt šim procesam.

Biežākie urīna noplūdes iemesli ir:

  • Zāles, piemēram, diurētiskās zāles var palielināt urīna noplūdes risku.
  • Urīnceļu infekcijas.
  • Īslaicīgi novājināti muskuļi prostatas operācijas dēļ.
  • Izmaiņas prostatas lielumā, piemēram, pietūkusi var traucēt urīna izvadīšanu.
  • Liekais svars rada papildu spiedienu uz vēdera un iegurņa muskuļiem, kas apgrūtina izvairīšanos no urīna noplūdes.
  • Diabēts vai neirodeģeneratīvās slimības (piemēram, Alcheimera slimība).

Kā redzat, urīna noplūdes iemesls var būt atkarīgs no daudziem faktoriem. Tādēļ ir svarīgi iegūt labu konkrētās situācijas izvērtējumu, lai tu vari saņemt pareizo ārstēšanu. Tas nozīmē, ka ir svarīgi iegūt atbilstošu diagnozi no ārsta.

Bieži izplatīti veidi

Urgenta nesaturēšana

Urgenta tiek saukta arī par „pāraktīvu urīnpūsli”, un tas ir biežāk sastopamais urīna nesaturēšanas veids. ir, kad piedzīvojat pēkšņu nepieciešamību urinēt, bet nevarat urīnu saturēt, kamēr tiekat līdz tualetei. Jums var būt nepieciešams urinēt vairāk nekā 4 līdz 8 reizes dienā, kā arī vairākas reizes naktī. Tas bieži ir saistīts ar palielinātu prostatu vai prostatas operācijas sekām.

Slodzes nesaturēšana

Ja klepojot, šķaudot, smejoties vai ceļot smagumus, parasti rodas urīna noplūde, tev, iespējams, ir slodzes . Tas ir stāvoklis, kas visbiežāk ietekmē vīriešus, kuriem nesen veikta prostatas operācija.

Neliela pilēšana pēc urinēšanas

Tas ir tad, kad dažas urīna piles noplūst pēc tam, kad esat apmeklējis tualeti, pat ja „uzgaidījāt un nokratījāt”. Ir divi dažādi pilēšanas veidi, un ilgāka, lielāka pilēšana. Pilēšana pēc urinēšanas notiek, jo urīnpūslis netiek pilnībā iztukšots, kamēr urinējāt. Tā vietā urīns uzkrājas kanālā, kas iziet no urīnpūšļa. Bieži izplatīts iemesls pilēšanai pēc urinēšanas ir palielināta vai vāji .

Pārplūdes nesaturēšana

Ja tev ir pastāvīga vai neregulāra urīna plūsma, tad varētu būt jātiek galā ar pārplūdes nesaturēšanu. To parasti rada kaut kas, kas bloķē urīna plūsmu, izraisot urīnpūšļa pārplūdi un tad noplūdi.

Atsauksme

Es nevēlos, lai mani kolēģi pamanītu manas izlietotās paketes tualetes atkritumu tvertnē, tāpēc pirms izmešanas ietinu tās tualetes papīrā.

Tālis,

42