Attēls, kurā redzami 8 vīrieši no 32 gaišākā zilās krāsas tonī

Izplatītākās urīnpūšļa problēmas vīriešiem

Ja novērojat kādu no tālāk minētajiem simptomiem, tie var liecināt par parastajām urīnpūšļa problēmām.
  • Bieža vēlme urinēt
  • Grūtības uzsākt urinēšanu
  • Bieža nakts laikā
  • Pārtraukta vai vāja urīna strūkla
  • Sajūta, ka urīnpūslis pēc urinēšanas nav pilnībā iztukšots
  • Urīna pilēšana
 
Minētie simptomi ir nepatīkami un iespējams, apgrūtinoši, tomēr ir pieejama palīdzība. Lai noteiktu konkrēto urīnpūšļa problēmu, vislabāk konsultēties ar ārstu, kas var saprast tās cēloni, izslēgt citas problēmas un palīdzēt, nosakot piemērotu ārstēšanu.
 
Vīriešiem var būt dažādi urīna nesaturēšanas veidi un iemesli. Lasiet par tiem tālāk.

Vajadzības urīna nesaturēšana

Vajadzības urīna ir visbiežāk sastopamais nesaturēšanas veids vīriešiem un attiecas uz pēkšņu, stipru tieksmi urinēt, kam seko patvaļīga urīna noplūde. Viens no galvenajiem vajadzības urīna nesaturēšanas iemesliem vīriešiem ir palielināta , kas apgrūtina urīnpūšļa iztukšošanu un rada sajūtu, ka nepieciešams urinēt, kad to nevēlaties, arī nakts laikā. Dažreiz šāda tieksme ir saistīta ar infekcijas izraisītu urīnpūšļa iekaisumu vai akmeņiem urīnpūslī. Tāpat to var radīt tādas ar neiroloģiju saistītas veselības problēmas kā insults, Pārkinsona slimība vai multiplā skleroze. Tomēr dažreiz iemesls nav zināms.

Slodzes nesaturēšana

Stresa attiecas uz patvaļīgu urīna noplūdi, kas rodas, kad urīnpūsli ietekmē spiediens, piemēram, šķaudot, smejoties vai ceļot kādu smagumu. Sfinktera vai iegurņa muskuļi un saites, kas atbalsta urīnpūsli, ir pārāk vāji, lai saturētu urīnu. Šī veida nesaturēšana parasti nav raksturīga vīriešiem, taču dažiem vīriešiem tā var attīstīties pēc prostatas operācijas. 

Pilēšana pēc urinēšanas

ir neliela urīna daudzuma patvaļīga urīna noplūde uzreiz pēc urinēšanas, un to izraisa urīnizvadkanālā pēc urinēšanas palikušais urīns. Daudzi vīrieši pēc 60 gadu vecuma novēro pilēšanu pēc urinēšanas (PPU), tomēr to nevar izslēgt arī jaunākiem vīriešiem. PPU iemesls var būt vāji , kas aptver urīnizvadkanālu. Šādā gadījumā var izmantot iegurņa muskuļu vingrinājumus un urīnizvadkanāla «izspiešanu» pēc urinēšanas.

Pilēšana pēc urinēšanas

Ja urīnizvadkanālā paliek urīns, pēc urinēšanas var novērot pilēšanu. Te var palīdzēt urīnizvadkanāla «izspiešana». Šai nolūkā viegli spiež uz urīnizvadkanālu aiz sēklinieka maisiņa, lai izvadītu atlikušo urīnu.

Kā panākt uzlabojumus?

Urīnpūšļa kontroli var uzlabot dažādi. Ļoti būtiski ir diagnosticēt un ārstēt palielinātu prostatu. Vēl divi veidi, kas var palīdzēt mazināt urinēšanas tieksmi, ir iegurņa muskuļu vingrinājumi un alkohola un kofeīna lietošanas ierobežošana. Lai atgūtu kontroli, vislabāk konsultēties ar ārstu, jo tā varat atrast labāko risinājumu konkrētajai situācijai.

Vairāki noderīgi padomi un ieteikumi, kā arī noderīgi vingrinājumi ir sniegti mūsu mājas lapā. 

Piemērota izstrādājuma izvēlēšanās

Ļoti svarīgi ir zināt, kuri izstrādājumi konkrētajām vajadzībām ir vispiemērotākie. Laika gaitā esam palīdzējuši miljoniem vīriešu visā pasaulē tikt galā ar urīna nesaturēšanu un to kontrolēt. Jūs varat viņiem pievienoties, vienkārši izvēloties savām vajadzībām piemērotu uzsūcošo izstrādājumu