Lai gan palielināts prostatas dziedzeris var izraisīt dažas ar urinēšanu saistītas problēmas, R. Pīkers norāda, ka, runājot par urīna nesaturēšanu vīriešiem, ir jāraugās plašāk — domājot ne tikai par iegurni, bet arī par smadzenēm, jo galvenais cēlonis ir meklējams tieši tur.
Jūsu centrālā nervu sistēma atbild par „urīnizvades refleksiem” jeb spēju urīnu saturēt, kamēr dodaties uz labierīcībām. Tādas traumas kā galvas smadzeņu trauma vai insults var radīt svarīgo neironu ķēžu pārrāvumus smadzenēs, dažiem vīriešiem izraisot patvaļīgu urīna pilēšanu un tecēšanu. Vīriešiem visbiežāk novērojamais urīna nesaturēšanas veids ir nesaturēšana kā neatliekama vajadzība.
Dažkārt cēlonis var būt pat mazāk nopietns par insultu. „Tie var būt, piemēram, aterosklerozes izraisīti asinsrites traucējumi, kas samazina skābekļa piekļuvi smadzenēm,” skaidro R. Pīkers.
Ateroskleroze ir artēriju pārkaļķošanās un sašaurināšanās, un to izraisa smēķēšana, nepilnvērtīgs uzturs un neaktīvs dzīvesveids. Tā kā pētījumos ir pierādīta saikne starp urīna nesaturēšanu un nepilnvērtīgu diētu, veselīgs uzturs un aktīvs dzīvesveids var nākt tikai par labu. R. Pīkers piebilst: „Ja organisma audi tiek apgādāti ar skābekli, stāvokli var uzlabot.”
„Ja es novērotu kādu simptomu, es vērstos pēc palīdzības,” R. Pīkers pauž savu nostāju šajā jautājumā. Tādēļ, ja jums radušies jautājumi par prostatu un urīna nesaturēšanu, parunājiet ar savu ārstu.