Kā runāt par urīna noplūdi?

Runāšana par personiskiem jautājumiem var šķist neērta, bet atslēga risinājuma atrašanai ir godīgs un atklāts dialogs gan ar tavu ārstu, gan ar tuviniekiem.

Vīrieši kopā bauda ēdienu dārzā

Runāšana ar tuviniekiem

Runāšana ar partneri, tuvu draugu vai terapeitu var palīdzēt tikt galā ar situāciju. Sperot pirmo soli, lai atklātos un runātu par to, tu palīdzēsi sev saņemt nepieciešamo palīdzību, lai atrastu pareizo risinājumu.

Ir svarīgi atcerēties, ka neesi viens. Miljoniem citādi veseli pieaugušie tiek veiksmīgi galā ar tādu pašu problēmu katru dienu. Ir pat iespējams, ka kādam no taviem draugiem ir tādas pašas problēmas kā tev.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais ir tas, ka nekam nevajadzētu atturēt tevi darīt lietas, kas tev patīk, tāpēc veic pirmo soli virzienā uz atveseļošanos, runājot par savu problēmu ar kādu, kam uzticies.

Runāšana ar ārstu

Var šķist, ka ir grūti pārrunāt intīmās veselības problēmas, piemēram, urīna noplūdi vai biežu urinēšanu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka, kaut arī temats var šķist mulsinošs, lai par to runātu klātienē, ārstam tas ir tikai medicīnisks jautājums. Nebaidieties uzdot jautājumus, jo galu galā tas ir vienīgais veids, kā saņemt atbildes.

Šeit sniegti daži noderīgi veidi, kā sagatavoties vizītei pie sava ārsta.

  • Jūsu simptomu saraksta sagatavošana var palīdzēt ārstam diagnosticēt, kāda veida urīna noplūde Jums ir, kā arī noteikt problēmas iemeslu.
  • Ir pavisam viegli aizmirst savus jautājumus sarunas laikā ar ārstu. Tādējādi, vienmēr ir laba doma pirms vizītes pierakstīt jautājumus. Tas ir veids, kā varat pārliecināties, ka vizītes laikā saņemsiet atbildes uz visiem jautājumiem.

Saistītie raksti

Prostata un urīna noplūdes vīriešiem

Lai gan prostata un urīna nesaturēšana nav aktuālākie sarunu temati, tomēr ir svarīgi zināt to kopsakarības. Lai ieviestu lielāku skaidrību šajā jautājumā, mēs izvaicājām profesoru Ralfu Pīkeru, Gēteborgas Sālgrēna Universitātes slimnīcas uroloģijas nodaļas virsārstu.

Iegurņa pamatnes vingrinājumi

Urīnpūšļa kontroli var uzlabot ar pareizo vingrinājumu palīdzību. Iegurņa pamatnes vingrinājumi, ko sauc arī par Kēgela vingrinājumiem, var palīdzēt Jums novērst, samazināt vai pārvaldīt urīna noplūdes problēmas.