Vingrinājumi urīnpūšļa, iegurņa muskuļu stiprināšanai un ārstēšana

Jūs varat izvēlēties vienu no daudzām ārstēšanas iespējām vai pildīt vingrinājumus un darbības, kas var uzlabot situāciju.

Iegurņa muskuļu vingrinājumi

Iegurņa muskuļu vingrinājumos jūs apzināti sasprindzināt un tā stiprināt atbalsta muskuļus, kas aptver urīnizvadkanālu un urīnpūsli, palielinot atbalsta muskuļu tonusu un spēku, lai tie būtu pietiekami stingri un nepieļautu urīna noplūdi.
 
Urīnpūšļa vingrinājumi nozīmē, ka jūs vingrināties atgūt kontroli pār urīnpūsli, plānojot un pierakstot laiku, kas pagājis starp tualetes apmeklējumiem. Ja dienā izdzerat pusotru litru šķidruma, jums vajadzētu apmeklēt tualeti līdz 8 reizēm. Ja jums turp jādodas biežāk, būtu ieteicams vingrināt urīnpūsli.
 
Urīnpūšļa vingrinājumos iekļauta arī urīna nesaturēšanas veidu apzināšanās un jaunu urīnpūšļa iztukšošanas paradumu izveidošana. Citiem vārdiem, tas nozīmē izvairīties no pēdējā brīža un papildu tualetes apmeklējumiem „katram gadījumam”. Vingrinoties jūs trenējat urīnpūsli noturēt lielāku urīna daudzumu, tā pagarinot laiku starp tualetes apmeklējumiem. Tā vietā, lai pie pirmās vajadzības uzreiz mestos uz tualeti, jums palīdzēs uzmanības novēršana un iegurņa muskuļu sasprindzināšana. Var noderēt arī tualetes apmeklējumu plānošana un urīnpūšļa dienasgrāmatas ieviešana. Tā jūs pamazām varat paildzināt laiku starp tualetes apmeklējumu reizēm un atgūt kontroli pār urīnpūsli.
 
Uzvedības izmaiņas ir tādas izmaiņas dzīvesveidā, kas samazina, novērš vai risina ar urīna nesaturēšanu saistītas problēmas. Piemēram, nedzeriet pārāk daudz vai maz šķidruma dienā, kā arī izvairieties no tādiem dzērieniem, kas varētu kairināt urīnpūsli, piemēram, no kafijas un enerģijas dzērieniem. Turklāt jūs varat izveidot vingrojumu režīmu un mainīt ēšanas paradumus, lai samazinātu svaru, kas nereti arī veicina urīna nesaturēšanu. Uzvedības izmaiņu ziņā jūs varat iedibināt veselīgus tualetes apmeklējumu paradumus.
 
Papildus urīnpūšļa vingrinājumiem ir iespējami daži ārstēšanas paņēmieni. Klīniskais monitorings ir informācijas apkopošanas un mērīšanas metode, piemēram, izmantojot sensorus un datorizētu monitoringu iegurņa muskuļu vingrinājumu izpildīšanas laikā, lai noteiktu, vai tiek sasprindzināti pareizie muskuļi. Cita pieeja ir izmantot vaginālā balsta ierīci, kas atbalsta arī urīnizvadkanālu, urīnpūsli, maksti, dzemdi un taisno zarnu. Citi iespējamie ārstēšanas veidi ir - pildvielu injekcija ap urīnizvadkanālu, tā nodrošinot atbalstošu masu, vai dažādas operācijas.
 
Un visbeidzot situācijas kontrolei noteikti varat izmantot arī urīna nesaturēšanas izstrādājumus.
 
Izlasiet vairāk un atrodiet TENA vietnē to, kas vislabāk atbilst jūsu situācijai.
 

Sievietēm

Sievietēm, kuras saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Women-Lifestyle-Woman-Helping-Friend-In-Changing-Room-500x500.jpg

Vīriešiem

Vīriešiem, kuri saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg