Informācija par urīna nesaturēšanu pieaugušajiem

Urīna nozīmē jebkādu patvaļīgu urīna noplūdi. Tiek izšķirti vairāki veidi, piemēram, stresa urīna nesaturēšana, jauktā urīna nesaturēšana, pēkšņa urīna nesaturēšana un tamlīdzīgi.

Urīna nesaturēšanas izpausmes ir dažādas, un atšķiras arī to cēloņi vīriešiem, sievietēm, veciem cilvēkiem un bērniem. Urīna patvaļīgas noplūdes daudzums arī visiem nav vienāds. Ņemot vērā urīna nesaturēšanas veidu, biežumu un smaguma pakāpi, ārsts var noteikt precīzāku diagnozi. Tādēļ, ja jums ir urīna noplūdes, „urīnpūšļa vājums” vai cita ar urīnpūsli saistīta problēma, iesakām konsultēties ar savu ārstu.

Dažādi urīna nesaturēšanas veidi pieaugušajiem

Stresa urīna  nozīmē, ka urīns noplūst piepūles gadījumā, piemēram, klepojot, šķaudot vai smejoties. Tas ir visraksturīgākais nesaturēšanas veids sievietēm, bet retu reizi ir sastopams arī vīriešiem.
 
Pēkšņa urīna nesaturēšana  ir situācija, kas saistīta ar pēkšņu vajadzību urinēt. Noplūdes daudzums ir atšķirīgs — no dažām pilēm līdz pilnīgai urīnpūšļa iztukšošanai. Šādas urīna nesaturēšanas cēloņi var būt dažādi, piemēram, palielināta , urīnceļu infekcija vai pārāk daudz izdzerta šķidruma. Lai ārstēšanās noritētu sekmīgi, svarīga ir pareiza diagnoze.
 
Jaukta urīna nesaturēšana  ir stresa urīna nesaturēšana apvienojumā ar pēkšņu urīna nesaturēšanu. Tas nozīmē, ka noplūdes ir saistītas gan ar pēkšņu vajadzību, gan piepūli.
 
Urīna nesaturēšana, ja nav pilnībā iespējams iztukšot urīnpūsli,  notiek, ja urīnpūsli nevar pilnībā iztukšot, un tad tas piepildās ar atlikušo urīnu. Šajā situācijā raksturīgākais cēlonis ir urīnceļu nosprostojums, piemēram, palielinātas prostatas dēļ. Vēl viens cēlonis urīnpūšļa muskuļa nespējai sarauties, lai iztukšotos, varētu būt saistīts, piemēram, ar diabētisko neiropātiju. 
 
Neiroloģiskus urīnpūšļa traucējumus  izraisa smadzeņu, mugurkaula vai nervu bojājumi. Neiroloģiski urīnpūšļa traucējumi var būt arī tiem, kam bojājumus izraisījusi trauma, insults, multiplā skleroze un Parkinsona slimība. 
 
 ir patvaļīga urīna iztecēšana uzreiz pēc urinēšanas. Tas notiek tādēļ, ka urīnizvadkanālā joprojām atrodas urīns. Šī situācija ir raksturīgāka vīriešiem, un dažkārt to var novērst, uzspiežot starpenei, lai iztecētu atlikušais urīns. Tā var skart arī sievietes, kurām ir vāji atbalsta muskuļi ap urīnizvadkanālu.
 
Funkcionālā urīna nesaturēšana  nozīmē, ka jūs nepaspējat laikus uz tualeti pārvietošanās problēmu dēļ. Funkcionālo urīna nesaturēšanu var izraisīt slikta redze, pavājināta kognitīvā funkcija un ierobežota kustību spēja.
 
Izlasiet vairāk un atrodiet TENA vietnē to, kas vislabāk atbilst jūsu situācijai.
 
Vairāk par urīna nesaturēšanu lasiet sadaļā „TENA Sievietēm”

Sievietēm

Sievietēm, kuras saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Women-Lifestyle-Woman-Helping-Friend-In-Changing-Room-500x500.jpg

Vīriešiem

Vīriešiem, kuri saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg