Stresa urīna nesaturēšana nozīmē, ka urīns noplūst piepūles gadījumā, piemēram, klepojot, šķaudot vai smejoties. Tas ir visraksturīgākais nesaturēšanas veids sievietēm, bet retu reizi ir sastopams arī vīriešiem.
Pēkšņa urīna nesaturēšana ir situācija, kas saistīta ar pēkšņu vajadzību urinēt. Noplūdes daudzums ir atšķirīgs — no dažām pilēm līdz pilnīgai urīnpūšļa iztukšošanai. Šādas urīna nesaturēšanas cēloņi var būt dažādi, piemēram, palielināta prostata, urīnceļu infekcija vai pārāk daudz izdzerta šķidruma. Lai ārstēšanās noritētu sekmīgi, svarīga ir pareiza diagnoze.
Jaukta urīna nesaturēšana ir stresa urīna nesaturēšana apvienojumā ar pēkšņu urīna nesaturēšanu. Tas nozīmē, ka noplūdes ir saistītas gan ar pēkšņu vajadzību, gan piepūli.
Urīna nesaturēšana, ja nav pilnībā iespējams iztukšot urīnpūsli, notiek, ja urīnpūsli nevar pilnībā iztukšot, un tad tas piepildās ar atlikušo urīnu. Šajā situācijā raksturīgākais cēlonis ir urīnceļu nosprostojums, piemēram, palielinātas prostatas dēļ. Vēl viens cēlonis urīnpūšļa muskuļa nespējai sarauties, lai iztukšotos, varētu būt saistīts, piemēram, ar diabētisko neiropātiju.
Neiroloģiskus urīnpūšļa traucējumus izraisa smadzeņu, mugurkaula vai nervu bojājumi. Neiroloģiski urīnpūšļa traucējumi var būt arī tiem, kam bojājumus izraisījusi trauma, insults, multiplā skleroze un Parkinsona slimība.
Pilēšana pēc urinēšanas ir patvaļīga urīna iztecēšana uzreiz pēc urinēšanas. Tas notiek tādēļ, ka urīnizvadkanālā joprojām atrodas urīns. Šī situācija ir raksturīgāka vīriešiem, un dažkārt to var novērst, uzspiežot starpenei, lai iztecētu atlikušais urīns. Tā var skart arī sievietes, kurām ir vāji atbalsta muskuļi ap urīnizvadkanālu.
Funkcionālā urīna nesaturēšana nozīmē, ka jūs nepaspējat laikus uz tualeti pārvietošanās problēmu dēļ. Funkcionālo urīna nesaturēšanu var izraisīt slikta redze, pavājināta kognitīvā funkcija un ierobežota kustību spēja.