Kas izraisa slapināšanu gultā un noktūriju?

Slapināšana gultā jeb nakts enurēze ir patvaļīga urīna noplūde miegā, kas notiek vecumā, kad ar to nevajadzētu saskarties. Noktūrija ir bieža nepieciešamība urinēt nakts laikā.

Slapināšana gultā un noktūrija pieaugušajiem

Pretstatā bērniem, urinēšanu naktī un urīna nesaturēšanu pieaugušajiem parasti izraisa dažādi cēloņi. Svarīgi piebilst, ka pieaugušo gadījumā slapināšanu gultā parasti sauc par nakts enurēzi.
 
Bieža var norādīt uz to, ka organisms ražo vairāk urīna, jo hormonu ciklā ir notikušas izmaiņas, cilvēkam ir problēmas ar nierēm, slimība vai arī tiek lietoti medikamenti. Tas var izraisīt nakts enurēzi, vai arī tas nozīmē to, ka jums var nākties naktī mosties vienu vai vairākas reizes, lai iztukšotu urīnpūsli, un to sauc par noktūriju. Gados vecākiem cilvēkiem ir raksturīgi mosties naktī vienu vai divas reizes, lai dotos uz tualeti.
 
Vīriešiem noktūrija parasti ir saistīta ar palielinātu prostatu. Pārāk aktīvi urīnpūšļa muskuļi vai ar to saistītas veselības problēmas var veicināt biežu urinēšanu naktī, un tas nav atkarīgs no vecuma vai dzimuma. Atcerieties, ka pārmērīgas šķidruma (jo īpaši kofeīnu saturoša) lietošanas dēļ jums nāksies biežāk doties uz tualeti.

TENA ir jūsu palīgs

Lai pieaugušajiem noteiktu nakts enurēzes un noktūrijas cēloni, vajadzētu konsultēties ar ārstu. Lai kāds arī būtu cēlonis, smaguma pakāpe un gultā slapināšanas biežums, esam izveidojuši izstrādājumus, kas jums palīdzēs dzīvot pavisam normālu dzīvi.

Sievietēm

Sievietēm, kuras saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Women-Lifestyle-Woman-Helping-Friend-In-Changing-Room-500x500.jpg

Vīriešiem

Vīriešiem, kuri saskaras ar urīna noplūdēm.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg