Mūsu atbildības stāsts

TENA uzņēmējdarbība vienmēr ir bijusi saistīta ar rūpēm par cilvēku. Tā kā laika gaitā vispārējā informētība par klimata krīzi ir krietni vairojusies, mēs arī neatpalikām. Veicot uzlabojumus un mācoties, soli pa solim. Izstrādājot jauninājumus, lai rūpētos ne tikai cilvēkus, bet arī planētu. 
 
Daži pavērsiena brīži šajā ceļojumā.
Attēls, uz kura saulrieta fona ir vējdzirnavas ar saules paneļiem priekšplānā.

2020

TENA pāriet uz atjaunojamo elektroenerģiju visās Eiropas rūpnīcās

TENA ir apņēmusies līdz 2030. gadam samazināt produktu vai pakalpojumu oglekļa emisijas. Viens solis, lai to panāktu, ir pāreja uz elektroenerģiju no atjaunojamiem avotiem, piemēram, ūdens, vēja vai saules, mūsu rūpnīcās. Elektroenerģija mūsu rūpnīcās tiek iepirkta ārēji un ir sertificēta ar izcelsmes garantijām. Šos sertifikātus neesam izveidojuši mēs, taču tos izsniedz ārēji institūti, piemēram, Eiropas Elektroenerģijas sertifikācijas sistēma (European Electricity Certification System — EECS), lai nodrošinātu uzticamību. To darot, mēs atbalstām atjaunojamās elektroenerģijas attīstību visos tirgos.
TENA izstrādājumi uz ražošanas uzņēmuma lentes transportiera.

2019

Rosinošs jauns ilgtspējīga iepakojuma mērķis

Mēs esam apņēmušies izmantot 100 % pārstrādājamu iepakojumu, lietojot 85 % atjaunojamo un pārstrādāto materiālu. Un mēs tam esam pietuvojušies ātri. 2019. gada beigās kopumā visu «Essity» zīmolu iepakojuma sastāvā bija 68 % atjaunojamo un pārstrādāto materiālu.
Uz zinātni balstītu mērķu logotips

2018

Apņēmība nodrošināt tīrāku vidi: ambiciozi mērķi ietekmes uz vidi samazināšanai

2018. gadā mūsu jaunie mērķi samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas ražošanā lietotajai enerģijai un elektroenerģijai par 25 %, un par 18 % izejvielām, transportam un atkritumiem, tika apstiprināti ar uz zinātni balstītu mērķu iniciatīvu. Tas nozīmē, ka mūsu klimata saistības atbalsta Parīzes vienošanos. 
Trīs bērni pludmalē raksta vēstījumu un veido roku nospiedumus smiltīs uzvilktās sirds vidū.

2018

Apņemšanās rīkoties: mūsu ilgtspējas aktivizācijas platformas

Pārdomājot, cik dziļi ilgtspēja ir ietverta mūsu uzņēmējdarbībā, mēs veidojam nākotni, balstoties uz trīs jaunām platformām, tās ir: Labklājība ir par rūpēm un drosmi un drosmīgu rīcību sociālajos jautājumos, par kuriem citi baidās cīnīties; Vairāk no mazāk nozīmē lielākas vērtības radīšanu, izmantojot mazāk resursu; un Cirkularitāte ir no atjaunojamiem vai pārstrādātiem materiāliem izgatavotu produktu izstrādāšana un atkārtotas lietošanas un pārstrādāšanas risinājumu pētīšana.
Saulesstaru filtrs caur augstām priedēm rada gaismas vizuļus uz tumšas koka grīdas. Izstrādājumu vides deklarācijas (EPD) logotips virs attēla.

2017

Pilnīgi jauns līmenis TENA produktu caurskatāmībā

Izstrādājumu vides deklarācija ir neatkarīga pārbaude, kas parāda informāciju par produktu, pamatojoties uz tā dzīves ciklu. Atbilstot šim standartam, TENA iegūst stipru pamatu apgalvojumiem par produktu ekoloģiskajiem raksturlielumiem. 
Seši krāsaini paneļi režģī, katrs ar ikonu un tekstu baltā krāsā, norāda ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus – 3., 5., 6., 12., 13. un 15.

2016

Drosmīgi globālas rīcības plāni: apņēmība atbalstīt ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus

ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi ir projekts, kas pievērš uzmanību steidzami risināmām globālām problēmām, ar izpildes termiņiem 2030. gadā. Mēs izvēlamies piešķirt prioritāti visbūtiskākajiem mūsu uzņēmuma mērķiem, kur mums ir labas zināšanas un varam sniegt savu ieguldījumu. Darbs šo mērķu īstenošanā padarīs pasauli par labāku vietu.
Divas smaidīgas sievietes TENA ražotnē pārbauda uzsūcošu izstrādājumu.

2016

Ražošanas atkritumu samazināšana – izvirzīti jauni ambiciozi mērķi

Esot ceļā uz bezatkritumu ražošanu, mēs esam izvirzījuši konkrētu mērķi: līdz 2030. gadam visās «Essity» ražotnēs visi radītie atkritumi tiks pārvērsti noderīgos materiālos vai enerģijā. 
Sensoru ķēžu tīkls atzīmēts uz baltas aizsargājošas apakšveļas absorbējošās zonas, kas saplūst kopā augšup nelielā taisnstūrveida kārbā ar TENA marķējumu.

2013

Iepazīstināšana ar TENA Identifi™ – vairāk zināšanu, labāki risinājumi, mazāka oglekļa dioksīda ietekme

Profesionāliem aprūpētājiem ir svarīgi saprast individuālās vajadzības. TENA Identifi ir jauna tehnoloģija, kas reģistrē klienta urīna noplūdes, ļaujot aprūpētājiem rīkoties saskaņā ar padziļinātām zināšanām par iespējamiem noplūdes gadījumiem un urīna nesaturēšanas līmeni. Pie tam līdz 62 % mazāk noplūdes gadījumu1 klientiem, un tā sekas ir par 4 % retāka nepieciešamība mainīt urīna nesaturēšanas izstrādājumus1 un par 56 kg mazāk atkritumu katram klientam gada laikā2.
 
 
 
1) Klientu rezultāti, balstoties uz 210 uzraudzības ziņojumiem saistībā ar TENA Identifi™, kas tika veikti Dānijā, salīdzinot situāciju “pirms un pēc”. Uzraudzības ziņojumi tika sagatavoti laikposmā no 2013. gada jūnija līdz 2015. gada jūnijam.
2) Rezultāti pamatojas uz 207 lietotājiem 25 Zviedrijas pašvaldībās; 2017. gada marts 
Septiņi pēdu pāri veido apli garā zaļā zālē.

2011

Mūsu jaunie inovāciju mērķi: cilvēki un daba

Vismaz 33 % no jaunajām inovācijām tagad būs saistībā ar sociālajiem un/vai vides uzlabojumiem. Mēs uzlabosim resursu izmantošanas efektivitāti un jaunajām inovācijām, ierobežosim savu ietekmi uz vidi, ņemot vērā visu ciklu.  
Aprūpētājs pansionātā palīdz vecākai sievietei ar staiguli.

2011

Iepazīstināšana ar TENA risinājumiem: sadarbība, lai nodrošinātu augstāku aprūpes kvalitāti un samazinātu oglekļa dioksīda ietekmi

TENA risinājumi ir strukturēta klientu labklājības uzlabošana sadarbībā ar aprūpes iestādēm, lai atstātu labāku ietekmi uz vidi. Kopumā aprūpes iestādēs, kas ievieš TENA risinājumus, konstatēts, ka ar nesaturēšanu saistītajiem darbiem, izpildes laiks ir samazinājies par 44 %*, bet atkritumu apjoms par 31 %*.
 
 
 
*Vidējie procentuālie rādītāji, kas ir iegūti 85–181 TENA risinājumu gadījumu izpētē visā pasaulē – galvenokārt Eiropā, bet arī ASV, Kanādā un Ķīnā. Rezultāti dažādās valstīs un aprūpes iestādēs ir atšķirīgi, 2011.–2013. g. 
Pēdas nospiedumu līnija pludmalē izgaist tālumā.

2008

Izaicinošs jauns CO2 mērķis: samazināt TENA produktu oglekļa dioksīda ietekmi par 50 %

Atjaunots: kopš šī mērķa izvirzīšanas esam guvuši panākumus mūsu ražoto pakešu, ieliktnīšu un biksīšu oglekļa dioksīda ietekmes samazināšanā par 11–33 %, un mēs esam ceļā uz to, lai līdz 2030. gadam sasniegtu vai pat pārsniegtu izvirzīto mērķi.
Ilustratīvas produktu reklāmas no 20. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, kurās ir redzami urīna nesaturēšanas produkti Tenaform un Tenette.

1983

TENA zīmola reģistrēts – jauna nodaļa aizraujošā stāstā

TENA zīmols ir reģistrēts 1983. gadā un, tāpat kā mūsu izstrādājumi, pamazām ir attīstījies. Laika gaitā mēs esam reģistrējuši, izstrādājuši un tirgū pirmie izgatavojuši jaunus produktus. No necila sākuma TENA ir kļuvis par pasaules vadošo urīna nesaturēšanas līdzekļu zīmolu, kuram uzticas miljoniem cilvēku visā pasaulē.
Divi zinātnieki baltos tērpos skatās savās laboratorijas piezīmēs.

20. gadsimta septiņdesmitie gadi

Izstrādājumu drošums – no pašiem pirmsākumiem

Izstrādājumu drošums ir bijusi svarīga TENA zīmola iezīme no paša sākuma. Visiem TENA izstrādājumiem tiek veiktas rūpīgas drošības pārbaudes, un tie ir droši lietojami tiem paredzētajiem mērķiem. Tie satur materiālus, ko plašam klāstam uzsūcošu higiēnas produktu daudzus gadus izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē.
Iespiestā reklāma no 20. gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kur redzama modele ar vienreizllietojamiem urīna nesaturēšanas autiņiem.

20. gadsimta sešdesmitie gadi

Pirmsākumi: aizliegumu pārkāpšana, dzīves kvalitātes uzlabošana

Mūsu uzņēmuma pirmsākumi datējami ar 20. gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad Zviedrijas uzņēmums, kam tolaik nosaukums bija «Mölnlycke», izstrādāja pirmos vienreizlietojamos autiņus un apakšbikses pacientiem ar urīna nesaturēšanu. Mēs pirmie atklāti reklamējām izstrādājumus urīna nesaturēšanas gadījumiem, palielinot informētību par šo izplatīto slimību un spēju to pieņemt.