Nesaturēšana - Ievads

Viens no četriem vīriešiem virs 40 gadu vecuma* saskaras ar urīna noplūdi, ko arī sauc par inkontinenci jeb nesaturēšanu. Vislabākais veids, kā atrast risinājumu, ir uzzināt vairāk par to, kā nesaturēšana darbojas.

Viens no četriem vīriešiem saskaras ar urīna noplūdi

Biežāk izplatītie nesaturēšanas veidi

Ir daudz dažādu nesaturēšanas veidu, bet visizplatītākie ir urgentā nesaturēšana un piles (arī sauc par pilēšanu pēc urinēšanas vai ilglaicīgu, lielāku pilēšanu). Arī abu kombinācija nav reti sastopama. Citi nesaturēšanas veidi ir pārplūdes urīna nesaturēšana (negribēta noplūde, kad ir pilns urīnpūslis, ko bieži vien izraisa palielinātas prostatas problēmas) un slodzes nesaturēšana. Vislabākais veids, kā noteikt, no kāda veida ciešat, ir konsultēties ar ārstu, kas var palīdzēt atrast pareizo ārstēšanu. Ārsta konsultācija var arī tev palīdzēt noskaidrot, vai urīna noplūde nav blakusparādība, ko izraisa cita problēma.

Urgenta nesaturēšana

Urgenta nesaturēšana saistīta ar negribētu noplūdi ar neatliekamas vajadzības sajūtu, ka nepieciešams urinēt. Ir vairākas lietas, kas var izraisīt šo stāvokli. Viens no galvenajiem iemesliem ir, kad slēdzējmuskuļi, kas ir muskuļi sfinkterā, ir pārāk aktīvi un izraisa negribētas saraušanās. Tas nosūta nervu ziņojumus smadzenēm, radot sajūtu, ka nepieciešams urinēt, kad to nevēlaties. Dažos gadījumos tā varētu būt urīnpūšļa kairinājuma dēļ, ko izraisa infekcijas, vai nierakmeņu dēļ. Tā varētu arī rasties kā ar nerviem vai smadzenēm saistītu slimību komplikācija (trieka, Parkinsona slimība vai multiplā skleroze).

Slodzes nesaturēšana

Slodzes nesaturēšana saistīta ar negribētu noplūdi slodzes vai urīnpūšļa piepūles dēļ (piemēram, kad klepojat, smejaties vai šķaudāt). Sfinktera vai iegurņa pamatnes muskuļi un saites, kas atbalsta urīnpūsli, ir pārāk vāji, lai saturētu urīnu. Šī veida nesaturēšana parasti rodas sievietēm, bet var rasties arī aptuveni 1% vīriešu pēc prostatas operācijas.

Kā panākt uzlabojumus?

Ir dažādi veidi, kā uzlabot kontroli pār savu urīnpūsli. Divi no piemēriem ir iegurņa pamatnes vingrinājumu veikšana un izmaiņas uzturā. Vislabākais veids kontroles atgūšanas uzsākšanai ir konsultēšanās ar savu ārstu, lai varat atrast sev vislabāko risinājumu.

Esat, protams, laipni aicināts izlasīt vairāk informācijas mūsu mājaslapā par vingrinājumiem un padomiem un ieteikumiem.

* Pamatojoties uz pētījumu, ko Essity veica 2012. gadā ar vīriešiem vecumā virs 40 ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Itālijā, Krievijā un Meksikā. Dati failā nav publicēti.

How to get better

There are different ways to improve your bladder control. Diagnosing and treating an enlarged prostate is one of the most important. Doing pelvic floor exercises and restricting your intake of alcohol and caffeine are two more examples. The best way to start regaining control is to consult your doctor so that you can find the best solution for your specific situation.

You can also find more helpful tips and advice as well as useful exercises on our website. 

Choosing the right product

Knowing which products work best for you is crucial. Over the years we’ve helped millions of men worldwide manage their incontinence and feel in control. You can join them by simply choosing the right absorbent product for your needs. 

* Based on survey conducted by Essity in 2012, with men over 40 in the US, UK Germany, Italy, Russia and Mexico. Data on file not published.

Saistītie raksti

Prostata un urīna noplūdes vīriešiem

Lai gan prostata un urīna nesaturēšana nav aktuālākie sarunu temati, tomēr ir svarīgi zināt to kopsakarības. Lai ieviestu lielāku skaidrību šajā jautājumā, mēs izvaicājām profesoru Ralfu Pīkeru, Gēteborgas Sālgrēna Universitātes slimnīcas uroloģijas nodaļas virsārstu.

Nesaturēšana - Ievads

Viens no četriem vīriešiem virs 40 gadu vecuma* saskaras ar urīna noplūdi, ko arī sauc par inkontinenci jeb nesaturēšanu. Vislabākais veids, kā atrast risinājumu, ir uzzināt vairāk par to, kā nesaturēšana darbojas.