Šķiet, ka jūs atrodaties <country>

Lai apskatītu lokālo informāciju, dodieties uz TENA pārdošanas vietni.

Nesaturēšana - Ievads


Viens no četriem vīriešiem virs 40 gadu vecuma* saskaras ar urīna noplūdi, ko arī sauc par inkontinenci jeb nesaturēšanu. Vislabākais veids, kā atrast risinājumu, ir uzzināt vairāk par to, kā nesaturēšana darbojas.

Viens no četriem vīriešiem saskaras ar urīna noplūdi

Biežāk izplatītie nesaturēšanas veidi

Ir daudz dažādu nesaturēšanas veidu, bet visizplatītākie ir urgentā nesaturēšana un piles (arī sauc par pilēšanu pēc urinēšanas vai ilglaicīgu, lielāku pilēšanu). Arī abu kombinācija nav reti sastopama. Citi nesaturēšanas veidi ir pārplūdes urīna nesaturēšana (negribēta noplūde, kad ir pilns urīnpūslis, ko bieži vien izraisa palielinātas prostatas problēmas) un slodzes nesaturēšana. Vislabākais veids, kā noteikt, no kāda veida ciešat, ir konsultēties ar ārstu, kas var palīdzēt atrast pareizo ārstēšanu. Ārsta konsultācija var arī tev palīdzēt noskaidrot, vai urīna noplūde nav blakusparādība, ko izraisa cita problēma.


Urgenta nesaturēšana

Urgenta nesaturēšana saistīta ar negribētu noplūdi ar neatliekamas vajadzības sajūtu, ka nepieciešams urinēt. Ir vairākas lietas, kas var izraisīt šo stāvokli. Viens no galvenajiem iemesliem ir, kad slēdzējmuskuļi, kas ir muskuļi sfinkterā, ir pārāk aktīvi un izraisa negribētas saraušanās. Tas nosūta nervu ziņojumus smadzenēm, radot sajūtu, ka nepieciešams urinēt, kad to nevēlaties. Dažos gadījumos tā varētu būt urīnpūšļa kairinājuma dēļ, ko izraisa infekcijas, vai nierakmeņu dēļ. Tā varētu arī rasties kā ar nerviem vai smadzenēm saistītu slimību komplikācija (trieka, Parkinsona slimība vai multiplā skleroze).


Slodzes nesaturēšana

Slodzes nesaturēšana saistīta ar negribētu noplūdi slodzes vai urīnpūšļa piepūles dēļ (piemēram, kad klepojat, smejaties vai šķaudāt). Sfinktera vai iegurņa pamatnes muskuļi un saites, kas atbalsta urīnpūsli, ir pārāk vāji, lai saturētu urīnu. Šī veida nesaturēšana parasti rodas sievietēm, bet var rasties arī aptuveni 1% vīriešu pēc prostatas operācijas.


Kā panākt uzlabojumus?

Ir dažādi veidi, kā uzlabot kontroli pār savu urīnpūsli. Divi no piemēriem ir iegurņa pamatnes vingrinājumu veikšana un izmaiņas uzturā. Vislabākais veids kontroles atgūšanas uzsākšanai ir konsultēšanās ar savu ārstu, lai varat atrast sev vislabāko risinājumu.

Esat, protams, laipni aicināts izlasīt vairāk informācijas mūsu mājaslapā par vingrinājumiem un padomiem un ieteikumiem.


* Pamatojoties uz pētījumu, ko Essity veica 2012. gadā ar vīriešiem vecumā virs 40 ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Itālijā, Krievijā un Meksikā. Dati failā nav publicēti.

Saistītie raksti

Došanās ārpus mājas, ja ir urīna noplūde

Daudzi vīrieši, kuri sastapušies ar urīna noplūdi, uztraucās par iesaistīšanos sociālajās aktivitātēs. Bailes no urīna noplūdes var būt šķērslis, bet ar atbilstošu spēles plānu tu vari būt aizsargāts no noplūdes un palikt pašpārliecināts.

Aktīva dzīvesveida uzturēšana, saskaroties ar urīna noplūdi

Ir daudz dažādu veidu, kā saglabāt kontroli un turpināt dzīvot tā, kā to vēlies, neraugoties uz to, kāda veida urīna noplūde tev ir.