Iegurņa pamatnes vingrinājumi

Urīnpūšļa kontroli var uzlabot ar pareizo vingrinājumu palīdzību. Iegurņa pamatnes vingrinājumi, ko sauc arī par Kēgela vingrinājumiem, var palīdzēt Jums novērst, samazināt vai pārvaldīt urīna noplūdes problēmas.

Iegurņa pamatnes vingrinājumi

Atrodiet savus iegurņa pamatnes muskuļus

Iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājumi uzlabo iegurņa pamatnes muskuļu stiprību un var palīdzēt Jums saglabāt kontroli pār vāju urīnpūsli un kontrolēt urīna plūsmu. Pirms vingrinājumu veikšanas Jums jāuzzina, kā atrast Jūsu iegurņa pamatnes muskuļus. Labs veids, kā to izdarīt, ir mēģināt apturēt vai palēnināt urīna plūsmu, kamēr urinējat. Muskuļi, ko izmantojat šai darbībai, ir Jūsu iegurņa pamatnes muskuļi.

Urīna plūsmas apturēšana un palēnināšana nav iegurņa pamatnes vingrinājums un to nevajadzētu izmantot kā vingrinājumu, jo tas var traucēt normālam iztukšošanas refleksam. Tas vienkārši ir veids, kā noteikt, kur atrodas pareizie muskuļi.

Ja Jums ir problēmas ar pareizo muskuļu atrašanu, Jūs varat konsultēties ar fizioterapeitu, kas specializējas iegurņa pamatnes muskuļos.

Padoms iesācējiem

Ja vingrinājumi Jums ir jaunums, varat tos veikt guļus stāvoklī. Sākotnēji Jūsu muskuļi nebūs pietiekami stipri, tāpēc nav nepieciešamības likt tiem darboties pret gravitāti. Guļus stāvoklī arī ir vieglāk sajust, ka strādā pareizie muskuļi un ka tie ir sasprindzināti līdz maksimumam. Mēģiniet atrast stāvokli, kurā jūtaties visērtāk. Jūs varat gulēt ar saliektiem ceļiem, piespiežot pēdas pie grīdas, vai novietot kājas uz spilvena vai krēsla sēdekļa.

Kad esat gatavs vairāk vingrinājumiem

TENA Men mājaslapā mēs esam apkopojuši dažus vingrinājumus tieši Jums. Jūs varat atrast vingrinājumus šeit

Saistītie raksti

Prostata un urīna noplūdes vīriešiem

Lai gan prostata un urīna nesaturēšana nav aktuālākie sarunu temati, tomēr ir svarīgi zināt to kopsakarības. Lai ieviestu lielāku skaidrību šajā jautājumā, mēs izvaicājām profesoru Ralfu Pīkeru, Gēteborgas Sālgrēna Universitātes slimnīcas uroloģijas nodaļas virsārstu.

Nesaturēšana - Ievads

Viens no četriem vīriešiem virs 40 gadu vecuma* saskaras ar urīna noplūdi, ko arī sauc par inkontinenci jeb nesaturēšanu. Vislabākais veids, kā atrast risinājumu, ir uzzināt vairāk par to, kā nesaturēšana darbojas.