Urīnpūslis ir muskuļots orgāns. Novecojot palielinās risks, ka urīnpūšļa muskuļi sāks zaudēt tonusu un funkcionēšanas spēju. Līdz ar to samazinās spēja sarauties un sasprindzināties. Tāpēc ir nepieciešams vairāk laika, lai urīnpūslis iztukšotos. Var pat gadīties, ka urīnpūslis nemaz neiztukšojas pilnībā un tajā paliek nedaudz urīna.
Samazinās arī urīnpūšļa elastība, un tas nevar saturēt tik daudz urīna kā iepriekš. Vēlāk, kad urīnpūslis ir gandrīz pilns, tiek aktivizēts iztukšošanas reflekss. Līdz ar to vecam cilvēkam ir mazāk laika, lai nokļūtu līdz tualetei un iztukšotu urīnpūsli.
Var rasties urīnizvadkanāla nosprostojums. Sievietēm tā iemesls var būt novājināti muskuļi, kuru dēļ urīnpūslis vai maksts var izslīdēt no vietas (noslīdējums). Vīriešiem urīnizvadkanāla nosprostojumu var radīt palielināts prostatas dziedzeris. Ir svarīgi laikus diagnosticēt šīs problēmas, lai saņemtu atbilstošu ārstēšanu.
Lūk, daži no simptomiem:
- apgrūtināta urinēšanas sākšana;
- sajūta, ka urīnpūslis pēc urinēšanas nav pilnībā iztukšots;
- pārtraukta vai vāja urīna strūkla;
- bieža nepieciešamība urinēt un bieža urinēšana naktī.
Ja urīnpūsli nav iespējams pilnībā iztukšot, to piepilda atlikušais urīns un tādējādi rodas pārplūdes urīna nesaturēšana, turklāt palielinās arī urīnceļu infekciju risks.
Ja tuvinieka pārvietošanās spējas novecojot samazinās, viņam var būt grūti nokļūt līdz tualetei. Līdz ar to, kad rodas vajadzība apmeklēt tualeti, cilvēks vairs nepagūst tur nokļūt laikus. Šādā gadījumā viņš ir atkarīgs no aprūpētāja, piemēram, jums, kas var palīdzēt urīna nesaturēšanas jautājumā.