Urīna nesaturēšanas veidi

Biežāk izplatītie nesaturēšanas veidi

Jūs vēlaties savam tuviniekam sniegt vislabāko iespējamo aprūpi. Tāpēc ir noderīgi zināt, ar kāda veida nesaturēšanu viņam ir jātiek galā. Šī informācija palīdzēs noskaidrot tuvinieka situācijai vispiemērotākos izstrādājumus. Tā varēsit efektīvāk palīdzēt konkrētajā nesaturēšanas gadījumā. Tas nozīmē, ka tuvinieks jutīsies ērtāk un pārliecinošāk.
 
Tālāk ir raksturoti septiņi nesaturēšanas veidi, kā arī to cēloņi un simptomi. Daži veidi raksturīgi tikai sievietēm, bet citi — tikai vīriešiem. Visbiežāk sastopamie veidi ir stresa un vajadzības urīna nesaturēšana, turklāt cilvēkam var būt abu šo veidu kombinācija. 
Stresa urīna nesaturēšana
Stresa ir sievietēm visbiežāk sastopamais urīna nesaturēšanas veids. Šis nesaturēšanas veids ir sastopams arī aptuveni 10% vīriešu nesaturēšanas gadījumu. Šāda nesaturēšana bieži parādās gadījumos, ja ir kļuvuši vāji iegurņa muskuļi, kuri balsta urīnpūsli. Smejoties vai klepojot palielinās spiediens uz urīnpūsli. Iegurņa muskuļi nespēj pietiekami sasprindzināties, lai noturētu urīnpūslī visu urīnu. Tāpēc daļa urīna noplūst. Parasti tā daudzums ir neliels, tomēr dažkārt var būt arī lielāka.

Sievietes. visbiežāk piemeklē sievietes grūtniecības laikā, pēc dzemdībām un pēc 40 gadu vecuma. Tie ir dzīves posmi, kuros var tikt bojāti un/vai kļūt vājāki. Tomēr šāda veida urīna nesaturēšana sievietēm var parādīties jebkurā vecumā. Kādā dzīves brīdī to piedzīvo katra trešā sieviete. Jaunas sievietes ar šo situāciju bieži sastopas sportojot. 
Vajadzības urīna nesaturēšana
Šis stāvoklis tiek dēvēts arī par pāraktīvu urīnpūsli. Rodas pēkšņa nepieciešamība urinēt, no urīnpūšļa automātiski noplūst urīns, un cilvēks nespēj apturēt šo plūsmu. Ķermeņa brīdinājuma signāli parasti ir vāji vai arī to nav vispār. Urīna noplūdes var būt diezgan lielas. Cilvēks parasti iztukšo urīnpūsli četras līdz astoņas reizes dienā. Vai jūsu tuviniekam nepieciešamība urinēt rodas biežāk? Vai viņš regulāri mostas vairākas reizes naktī, lai apmeklētu tualeti? Tās var būt vajadzības urīna nesaturēšanas pazīmes. 

Vīrieši. Vajadzības ir visbiežāk sastopamais urīna nesaturēšanas veids vīriešiem. Tās cēlonis bieži vien ir palielināta
Citi nesaturēšanas veidi sievietēm un vīriešiem

  • Daži cilvēki nepagūst laikus nokļūt līdz tualetei fiziskas vai garīgas slimības radītu traucējumu dēļ. Šādā gadījumā viņiem ir funkcionālā urīna nesaturēšana.   


  • Parasti tā ir stresa urīna nesaturēšanas un vajadzības urīna nesaturēšanas kombinācija, un viena no tām ir izteiktāka par otru.


  • Dažiem cilvēkiem smadzenes nespēj pareizi sazināties ar urīnpūsli. Līdz ar to viņi nevar kontrolēt savu urīnpūsli vai to pilnībā iztukšot. Šādus neiroloģiskus urīnpūšļa darbības traucējumus var izraisīt dažādas slimības. Ja jums šķiet, ka jūsu tuviniekam ir šāda veida , centieties neizdarīt pāragrus secinājumus. Ieteicams pēc iespējas ātrāk konsultēties ar ģimenes ārstu. Speciālista noteikta diagnoze ļaus jums justies mierīgāk.
Citi nesaturēšanas veidi vīriešiem

  • Tā notiek tad, kad urīnpūslis (urīnizvadkanāls) netiek pilnībā iztukšots un turpina pēc urinēšanas pilēt. Bieži vien cēlonis ir iegurņa muskuļu pavājināšanās. 

  • Pārplūdes nesaturēšana
    Ja cilvēks piedzīvo pastāvīgu vai epizodisku urīna plūsmu, viņam ir pārplūdes nesaturēšana. To var izraisīt nosprostojums vai nervu bojājums. 

Vai neesat pārliecināts par simptomiem?

Ja jūsu tuvinieka simptomi nav skaidri, jūs, iespējams, nezināt, ar kāda veida urīna nesaturēšanu viņam ir jātiek galā. Neuztraucieties, mēs varam ieteikt, kā rīkoties. 
 
Mēģiniet vienu vai divas nedēļas pierakstīt informāciju par tuvinieka urinēšanas modeli. Pēc tam šo informāciju varat apspriest ar ārstu. Ieteicams vērsties pie ārsta, lai noskaidrotu tuvinieka diagnozi un saņemtu padomus par rīcību konkrētajā situācijā.
 
 
Meklējot informāciju par nesaturēšanu, jums noteikti ir nācies dzirdēt vai izlasīt iepriekš nedzirdētus terminus. Izmantojiet vārdnīcu, lai uzzinātu to nozīmi.