Banakekeles projekts – rūpes par tiem, kam tās vajadzīgas

Vairākumam cilvēku, kas dzīvo Dienvidāfrikas neattīstītos un nabadzīgos rajonos, jāiztiek ar pieticīgiem līdzekļiem bez iespējas piekļūt veselības aprūpei. Informētība par urīna nesaturēšanu ir nepietiekama, lai gan tā ietekmē diezgan lielu daļu iedzīvotāju. 2018. gadā TENA uzsāka misiju ar mērķi palīdzēt cilvēkiem Johannesburgas piepilsētas iedzīvotāju rajonos saistībā ar aprūpi urīna nesaturēšanas gadījumā un izglītošanu par šiem jautājumiem. Mēs to nosaucām par Banakekeles projektu, jo zulu valodā tas nozīmē “rūpēties par viņiem”.

Cilvēki apmeklē pārvietojamās klīnikas.

Kļūt par daļu no sabiedrības

TENA komanda lepojas, ka veicina Ubuntu tradīciju – rūpes un žēlsirdība pret Dienvidāfriku - un ir kļuvusi par daļu no pilsētas krāsaino iedzīvotāju rajonu kopienām, sniedzot veselības aprūpes pakalpojumus pārvietojamās klīnikās, kas nodrošina pamata un pieejamu aprūpi tiem, kuriem tā ir vajadzīga. Piedāvātie pakalpojumi iekļauj ķermeņa svara, asinsspiediena, glikozes līmeņa noteikšanu, HIV un citas pamatpārbaudes. Vienlaicīgi TENA iepazīstina ar jauniem urīna nesaturēšanas izstrādājumiem, kuri ir tikpat efektīvi kā tie, kas jau tiek piedāvāti tirgū, taču ir par 50 % lētāki. 
Aprūpētāja parāda, kā lietot dažādus TENA urīna nesaturēšanas izstrādājumus.

Vietējie aprūpētāji redz atšķirību

“[TENA] Izstrādājums ir viegli lietojams, un tas man ļauj vairāk laika veltīt citām lietām, nevis visu laiku domāt par autiņa nomainīšanu,” saka Nomusa, aprūpētāja Dienvidāfrikā. Findile, cita aprūpētāja, atzīmē, ka “izstrādājumam ir labāka kvalitāte, tas lietojams ilgāku laiku un ietaupa naudu [salīdzinot ar alternatīviem līdzekļiem].”  
Cilvēku rosības pilns Johannesburgas ielu skats.

Kopienu izglītošana par urīna nesaturēšanu

Tāpat kā visur citur pasaulē, zināšanas par urīna nesaturēšanu ir nepietiekamas, bet kauna sajūta ir liela. Tāpēc sabiedrības izglītošana par urīna nesaturēšanu ir viens no Banakekeles projekta TENA profesionālo medmāsu galvenajiem uzdevumiem. 
 
Labklājības uzlabošana Dienvidāfrikas kopienās 
Pielāgojot TENA ilgtspējas mērķi uzlabot 100 miljonu cilvēku labklājību līdz 2030. gadam, Banakekeles projekts ir aptvēris vairāk nekā 16 000 cilvēku 100 kopienās un iesakņojies Dienvidāfrikas pilsētas krāsaino iedzīvotāju rajonos.    

Informācija par TENA izstrādājumiem tagad ir caurredzamāka nekā agrāk.

Visiem tagad ir iespēja redzēt TENA izstrādājumu oglekļa pēdas nospiedumu, tāpat kā to komponentu sadalīšanās rādītājus.

Urīna nesaturēšanas pakete rentgenstaru skatā, kur redzama šķiedru detaļa paketes uzsūcošajā iekšējā slānī