8 mazi enerģijas taupīšanas padomi, kas rada lielu ietekmi

Vai vēlaties būt ilgtspējīgāks mājās, bet nezināt, ar ko sākt? Šeit ir 8 nelieli soļi, kurus varat veikt, un tie būtiski mazinās jūsu oglekļa emisiju apjomu un enerģijas izmaksas. Katrai darbībai ir nozīme.  
Skats no mājas stūra zem skaidrām, zvaigžņotas nakts debesīm

1. padoms

Kvēlspuldžu vietā izmantojiet LED spuldzes.

LED spuldzes nesatur dzīvsudrabu, un tām ir daudz mazāka ietekme uz vidi nekā kvēlspuldzēm. Šī iemesla dēļ LED spuldzes kalpo līdz pat 25 reizēm ilgāk, tādējādi ietaupot enerģiju un samazinot rēķinus. 
Melna veļas mašīna ar veļas grozu blakus tai.

2. padoms

Mainiet veļas mazgāšanas iestatījumus.

Pagaidiet, līdz sakrājas pietiekami daudz veļas, lai aizpildītu tvertni, un mazgājiet veļu ar aukstā ūdens mazgāšanas iestatījumiem (pat ja uz etiķetes norādīta silta ūdens izmantošana). Tas ne tikai pagarina apģērba kalpošanas laiku un krāsu košumu, bet arī ietaupa lielāko daļu enerģijas, kas būtu izmantota ūdens sildīšanai. Mazgājot 4 no 5 veļas kaudzēm aukstā ūdenī, gada laikā varētu vēl vairāk samazināt oglekļa dioksīda izmešu apjomu. 
Mazgātu drēbju izžaušana uz veļas auklas žāvēšanai

3. padoms

Neizmantojiet žāvētāju.

Ja varat, žāvējiet drēbes svaigā gaisā, nevis izmantojiet žāvētāju. Tas ne tikai ietaupīs enerģiju, bet arī saudzēs audumus, ļaujot jūsu apģērbam kalpot ilgāk.  
Lādētājs, kas atvienots no kontaktligzdas, stāv nolikts uz ādas virsmas

4. padoms

Atvienojiet lādētājus, ja tos nelietojat.

Pieslēgta elektronika, pat ja pati ierīce ir izslēgta, var tērēt pat 10 % no jūsu mājas enerģijas. Katram mazam solītim ir nozīme, tāpēc izraujiet to kontaktdakšu. 
 Tuvplānā cilvēks, kurš abās rokās tur krūzīti un ir uzvilcis lielu, adītu džemperi

5. padoms

Pirms noregulēt augstāku istabas temperatūru, uzvelciet džemperi.

Katrs grāds ir svarīgs. Vienkārši un patiesi. Ietaupiet nedaudz enerģijas, saģērbjoties siltāk, nevis paļaujoties uz savu termostatu. 
Sarkanas mājas logs.

6. padoms

Nobloķējiet gaisa noplūdes.

Pārbaudiet, vai logu un durvju spraugās nav caurvēja. Nobloķējiet visas noplūdes gar savienojumiem un šuvēm. Tādējādi jūs gan ietaupīsiet enerģiju, gan uzturēsiet māju siltu. 
Tuvplānā persona, kas raksta datorā.

7. padoms

Pārvaldiet enerģijas iestatījumus.

Pārbaudiet enerģijas taupīšanas enerģijas iestatījumus savos klēpjdatoros, planšetdatoros un citās ierīcēs. Tas var šķist maznozīmīgi, taču, netērējot lieku enerģiju, varat samazināt patēriņu un pagarināt akumulatora darbības laiku. Katrs mazam solītim ir nozīme. 
Divas vējdzirnavas zaļa pakalna virsotnē, tālumā mākoņi un saules gaisma.

8. padoms

Pārejiet uz atjaunojamo elektroenerģiju.

Ja vēl neesat to izdarījis, pāreja uz atjaunojamu elektroenerģiju var būt labākais, ko varētu darīt, lai samazinātu sevis radītās oglekļa emisijas. Tas bieži vien ir tik vienkārši, kā lūgt padomu savam elektroenerģijas piegādātājam vai ātri uzmeklēt vietnes, kurās salīdzināti elektroenerģijas piegādātāji.