Atbildes uz jūsu visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Man ir svarīga mana un manas ģimenes labklājība, bet man rūp arī apkārtējā vide. Vai nebūtu labāk ražot produktus, kas ir pilnībā dabiski?
Visi mūsu produktu drošības komandas darbinieki un viņu ģimenes locekļi mājās lieto Essity produktus un uzticas tiem. Mēs vēlamies radīt vislabākos produktus, vienlaikus nekaitējot apkārtējai videi. Mēs cenšamies atrast līdzsvaru un nepieļaujam kompromisus attiecībā uz mūsu produktu drošību. 
 
Atcerieties: tas, ka izejviela ir dabiska, nenozīmē, ka tā ir drošāka par mākslīgu materiālu. Te viss nav tikai melns vai balts. Arī daudzas “dabiskas” lietas var būt mums kaitīgas. 
 
Tas, cik droša ir kāda ķimikālija, ir atkarīgs no konkrētās ķimikālijas un tās daudzuma, kas izmantots produktā, kā arī paša produkta izmantošanas veida. Tas attiecas gan uz dabiskām, gan mākslīgām ķimikālijām. Materiāli, kuri neatbilst mūsu stingrajām prasībām, vienkārši netiek izmantoti mūsu produktos. 
 
Protams, ja ir pieejamas videi draudzīgākas iespējas, mēs tās izmantojam. Tāpat kā jūs, arī mēs mīlam šo planētu un vēlamies, lai dzīvi uz tās varētu baudīt arī mūsu bērni. Esam iesaistījušies dažādos projektos, lai samazinātu mūsu ietekmi uz vidi un darbotos maksimāli ilgtspējīgi. 
Vai produkti, ko lietoju es un mana ģimene, ir draudzīgi ādai?
Produktu draudzīgums ādai ir obligāts priekšnosacījums. Arī mēs lietojam šos produktus un nevēlamies iegūt izsitumus. 
 
Tāpēc pārbaudām, vai mūsu produkti ir piemēroti miljoniem klientu visā pasaulē un vai ikviena sastāvdaļa atbilst mūsu stingrajiem standartiem. 
 
Daži laimīgie brīvprātīgie mūsu produktus pat var izmēģināt pirms nonākšanas pārdošanā! Līdz ar to risks, ka mūsu produkti varētu radīt kairinājumu, ir ļoti zems. 
 
Patiesībā tas ir tik zems, ka mēs saņemam mazāk nekā 1 ar veselību saistītu sūdzību uz 50 miljoniem pārdotu urīna nesaturēšanas gadījumiem paredzēto izstrādājumu. 
Internetā ir daudz satraucošas informācijas par intīmo veselību. Vai ir droši lietot ierastos produktus?
Internetā pieejamā informācija var būt mazliet biedējoša, vai ne? Kaitīgas ķimikālijas, balināšana… Informācijas ir ļoti daudz. Tādēļ mēs ļoti rūpīgi uzraugām savus produktus un to izejmateriālus, lai varētu būt pārliecināti par to drošību. 
 
Testējot savus produktus, mēs parasti darām vairāk par noteikto produktu atbilstību atsevišķu valstu un ES likumos. Tāpēc jebkādu nevēlamu ķimikāliju pēdas mūsu produktos ir pavisam niecīgā daudzumā. Patiesībā šis daudzums ir tik mazs, ka to varētu noteikt tikai ar ļoti modernām tehnoloģijām. 
 
Mēs arī izmantojam tikai rūpīgi atlasītas aromātvielas, un uz katra produkta ir norādīts skaidrs marķējums, lai jūs zinātu, kas tieši ir produkta sastāvā. Protams, mums ir arī produkti bez aromāta – cilvēkiem ar jutīgu ādu vai alerģijām. 
 
Plašāka informācija par mūsu izmantotajām sastāvdaļām ir sniegta šeit
Vai jūsu produkti satur kaitīgas ķimikālijas?
Ir jāatceras, ka ķimikālijas ne vienmēr ir kaitīgas, un bieži vien tās ir dabiskas. 
 
Piemēram, arī gards, salds banāna kumoss ir ķimikālija, ko uztver jūsu garšas kārpiņas. Pasaulē it viss ir veidots no ķimikālijām. 
 
Tomēr, protams, dažas ķimikālijas var būt kaitīgas, tāpēc mēs tās vienmēr rūpīgi kontrolējam.  
 
Mēs izmantojam tikai tīras sastāvdaļas. Veidojot un testējot produktus, mēs esam ļoti stingri pret sevi, lai ķimikāliju pēdu daudzums produktos nekādā gadījumā nepārsniegtu drošu koncentrāciju atbilstoši jaunākajiem zinātnes datiem. Tādējādi mēs naktī varam gulēt mierīgi, jo zinām, ka mūsu produkti ir droši jums, jūsu ģimenei un pasaulei. 
 
Plašāka informācija par mūsu izmantotajām sastāvdaļām ir sniegta šeit.  
Vai jūsu produkti satur konservantus, līmes, krāsvielas un aromātvielas?
Mēs saviem produktiem neko nepievienojam tāpat vien. Katra elementa izmantošanai ir savs pamatojums, un pirms pievienošanas tas tiek pārbaudīts. 
 
Mūsu produktiem uz ūdens bāzes konservanti tiek pievienoti, lai novērstu piesārņojumu, un līmes produktos tiek izmantotas, lai sastiprinātu kopā to daļas. Bet jums nav jāraizējas, jo katru līmi mēs izvēlamies ļoti uzmanīgi, it īpaši, ja tai paredzēts nonākt saskarē ar ādu. 
 
Ja produktā tiek izmantotas aromātvielas vai krāsvielas, tas tiek darīts tāpēc, lai jums būtu patīkamāk to lietot. Protams, šie produkti joprojām ir pilnīgi droši. 
Vai jūs veicat izmēģinājumus ar dzīvniekiem?
Mēs savus produktus nekad nepārbaudām izmēģinājumos ar dzīvniekiem, ja vien tas ir iespējams. Tomēr dažās valstīs mums tas ir jādara, piemēram, Ķīnā, kur likumi nosaka šādu izmēģinājumu nepieciešamību. 
 
Mēs arī nekad nepievienojam izejvielas un neizmantojam materiālus, kas iegūti no dzīvniekiem. 
 
Lai arī mēs esam tik uzmanīgi, cik vien iespējams, izvēlamies savus produktus nemarķēt kā vegāniskus, jo nevaram pilnībā garantēt, ka citi mūsu piegādes ķēdes dalībnieki ir izslēguši saskari ar materiāliem, kas iegūti no dzīvniekiem. 
Vai noteikumi attiecībā uz higiēnas un personiskās kopšanas produktiem ir pietiekami stingri, lai es varētu būt pārliecināts par to drošību?
Runājot par cilvēku drošību, noteikumu nevar būt par daudz. Par laimi, lielākajā daļā valstu šie produkti ir precīzi reglamentēti, lai garantētu to drošību. Tiem ir jāatbilst dažādiem noteikumiem, piemēram: 
 
  • noteikumiem par kosmētiskiem līdzekļiem;  
  • vispārējiem produktu drošības noteikumiem, kas saistīti ar likumiem par ķimikālijām;  
  • noteikumiem par medicīnas ierīcēm;  
  • noteikumiem par biocīdiem.  
 
Mēs ievērojam visus šos noteikumus un ievērojam tos pat valstīs, kur noteikumi nav tik stingri. Mēs taču nevaram gādāt par cilvēku drošību vienā valstī, nerūpējoties par to citā, vai ne? Tas mums neliktos loģiski. 
 
Laikā gaitā mainās arī noteikumi. Bet mēs negaidām, līdz tiks mainīti noteikumi. Mēs lietojam zinātnes atklājumus, tiklīdz tie ir pieejami.  
 
Plašāka informācija par mūsu apņemšanos attiecībā uz produktu drošību ir sniegta Essity piegādātāja standartā.