Urīna nesaturēšana

Nejauša urīna noplūde. Gadījumā, ja urīna nesaturēšana notiek naktī miegā, tā tiek saukta arī par slapināšanu gultā. Zināms, ka Latvijā no urīna nesaturēšanas jeb inkontinences dažādās tās pakāpēs cieš  vairāk kā 150 000 cilvēku. Šķaudot, smejoties vai vingrojot, ar vieglām nekontrolētām urīna noplūdēm saskaras daudz sieviešu. Tam par iemeslu bieži vien ir novājināti iegurņa muskuļi. Katra 4. sieviete vecumā pēc 35 saskaras ar urīna nesaturēšanu, iestājoties menopauzei, pēc dzemdībām vai liekā svara dēļ. Protams, arī dažādas medicīniskas saslimšanas var būt par iemeslu nekontrolētām urīna noplūdēm. Kad sievietes pieredz nelielas urīna noplūdes, viņas cieš vienatnē. TENA jūs iedrošina par to pastāstīt savam ārstam un meklēt risinājumu kopīgi. Svarīgi ir zināt, ka neesi viena šajā situācijā. Mājaslapā www.corewellness.lv pieejami vingrojumi tieši iegurņa muskuļu stiprināšanai. Veicot šos vingrojumus regulāri, vari novērst vai vismaz samazināt vieglu nesaturēšanu.

Ārstu uzdevums ir ne tikai atpazīt šo delikāto problēmu un ieteikt efektīvāko ārstēšanu, bet arī palīdzēt pacientam saglabāt dzīves kvalitāti, iesakot piemērotākos palīglīdzekļus urīna uzsūkšanai.
Latvijā inkontinences līdzekļi jeb urīna uzsūcošie līdzekļi ir ietverti kompensējamo zāļu un medicīnas ierīču sarakstā un tiek kompensēti 50% apmērā, bet ar nosacījumu, ja pacientam ir vidēja vai smaga urīna nesaturēšana, kā arī kāda no diagnozēm, pie kurām kompensācija pienākas.