Kādi ir urīna nesaturēšanas veidi?

Urīna nesaturēšana var izpausties dažādos veidos. Neatkarīgi no urīna nesaturēšanas veida, ir svarīgi atcerēties, ka to ir iespējams veiksmīgi kontrolēt ar pareiziem izstrādājumiem. Visbiežāk sastopamie urīna nesaturēšanas veidi ir Stresa Nesaturēšana un Vajadzības Nesaturēšana, kā arī pastāv iespēja, ka var būt abu urīna nesaturēšanas veidu kombinācija. Nākamie jautājumi var palīdzēt pieņemt lēmumu.

Pastāstiet mums vairāk par savu situāciju, veicot šo nelielo aptauju

Kā jūs runājat ar saviem mīļotajiem par urīnpūšļa vājumu?Submit

Vai jūsu mīļie nespēj vai dažkārt nepagūst aiziet līdz tualetei?

Funkcionālā nurīna esaturēšana ir nespēja sasniegt tualeti laikā, jo nav iespējas kustēties vai arī tas notiek garīgas slimības vai Alcheimera slimības dēļ. Ja Jūsu mīļais ir piesaistīts gultai, ratiņkrēslam vai arī nespēj kustēties pastāvīgi, tad urīna nesaturēšana var būt bieža parādība.

Vai viņi ir piedzīvojuši nervu sabrukumu?

Noteiktu slimību, kā Alcheimera, Parkinsona, triekas, diabēta vai Izkaisītās sklerozes, rezultātā var rasties Neiroloģiski urīnpūšļa traucējumi - smadzenes neatpazīst signālu uzsākt urināciju. Bieži vien tas notiek ievainojuma vai slimības rezultātā, radot nervu bojājumu.

Vai negaidītu urīna noplūdi ir veicinājis fizisks sasprindzinājums?

Stresa urīna nesaturēšana rodas no fiziskā sasprindzinājuma, kā piem. klepošanas, šķaudīšanas, smiešanās, smagu priekšmetu celšanas vai vingrojumu rezultātā, kad no urīnpūšļa negaidīti notiek noplūde. Noplūdes daudzums parasti ir neliels, tomēr ir iespējama arī lielāka daudzuma noplūde. Visbiežāk tieši sievietes pieredz šāda veida nesaturēšanu.

Vai viņam ir nekontrolējama steidzamība urinēt bez brīdinājuma?

Visdrīzāk tā ir Vajadzības urīna nesaturēšana - urīnpūslis cenšas iztukšoties par spīti centieniem saturēt noplūdi. Trūkst koordinācijas starp impulsiem, kurus raida smadzenes urīnpūslim, un urīnpūšļa darbību. Tas var radīt lielu urīna daudzuma zudumu un palielināt urinācijas biežumu. Šis ir visbiežāk izplatīts nesaturēšanas veids, kas sastopams vīriešiem, un parasti tas ir saistīts ar palielinātu prostatu vai prostatas operāciju. Tomēr šis veids ir arī bieži sastopams sievietēm.

Vai viņiem ir vairāk kā viena veida urīna nesaturēšana?

Jauktā urīna nesaturēšana ir nesaturēšanas veidu kombinācija. Piemēram, daži cilvēki piedzīvo Stresa un Vajadzības nesaturēšanas kombināciju.

Vai viņiem ir pilēšana pēc urinācijas?

Pārplūšanas urīna nesaturēšana ietekmē vīriešus, kad urīnpūslis neiztukšojas līdz galam un urīns vēl paliek urīnkanālā, kā rezultātā sākas pilēšana. To parasti rada traucējumi, kā piemēram, aizcietējums, palielināta prostata, nervu bojājumi, urīnizvadkanāla nepareiza uzbūve.

Vai viņiem ir Defekācijas nesaturēšana?

Defekācijas nesaturēšana ir netīša izkārnījumu noplūde. Daži Defekācijas nesaturēšanas iemesli ir aizcietējums vai caureja, bojājums anālajā apļveida muskulī vai taisnajā zarnā, uzglabāšanas kapacitātes zudums taisnajā zarnā vai mazā iegurņa muskuļu disfunkcija.

Ja jūsu mīļotajiem ir Defekācijas nesaturēšana, jums vajadzētu konsultēties ar ārstu par piemērotāko aprūpi.

Tagad, kad jūs zināt galvenos nesaturēšanas veidus, varbūt jūs vēlētos uzzināt kā jūsu mīļotajiem padarīt dzīvi ērtāku un saņemt praktiskus padomus no citiem aprūpētājiem - skatieties sadaļu Ko jūs varat darīt.

Ja neviens no iepriekšminētajiem nesaturēšanas veidiem neatbilst jūsu gadījumam, sazinieties ar ārstu, kas varētu izvērtēt jūsu gadījumu.