Kādi ir nesaturēšanas iemesli vīriešiem?

Vai ir palielināts prostatas dziedzeris vai arī tas tika izoperēts?

Urīna nesaturēšana vīriešiem. Visbiežāk urīnpūšļa problēmas vīriešiem rodas dēļ pilēšanas. Palielinātā prostata traucē urinēšanas laikā, un tā rezultātā urīnpūslis netiek pilnīgi iztukšots. Palielināta prostata var novest pie Vajadzības urinācijas nesaturēšanas, jeb "pēkšņas vajadzības."

Prostatas operācijas rezultātā muskuļi uz laiku tiek novājināti, kas noved pie Stresa urīna nesaturēšanas vīriešiem – urīns var noplūst smejoties, klepojot vai fizisku aktivitāšu laikā. Dažkārt nervi un muskuļi operācijas laikā tiek bojāti, kas var atstāt neatgriezenisku ietekmi.

Viņš ir zaudējis spēju kustēties?

Cilvēkam, kurš nevar pats kustēties, jo savā laikā ir guvis kādus fiziskus ievainojumus vai arī nevar to darīt vecuma dēļ, ir grūti laicīgi reaģēt uz urīnpūšļa signāliem.

Vai viņš ir garīgi slims?

Ja jūs aprūpējat kādu, kurš ir garīgi nevesels, iespējams, ka savas slimības dēļ viņš vienkārši nespēj atpazīt vajadzību urinēt, kā rezultātā nevar noreaģēt uz signāliem.

Vai viņam ir diagnosticēta saslimšana?

Noteiktas saslimšanas, kuras ietekmē smadzeņu un nervu sistēmas darbību, kā Alcheimers, Parkinsons, demence, Izkaisītā skleroze un smadzeņu bojājumi, var radīt urīna nesaturēšanu vīriešiem. Tas notiek tādēļ, ka smadzeņu nervu kanāli ir bojāti. Tā rezultātā vai nu urīnpūslis strādā pārāk aktīvi (vajadzība bieži urinēt), vai arī neaktīvi (neefektīva urīnpūšļa iztukšošana, kas noved pie noplūdes). Tas var novest arī pie defekācijas nesaturēšanas. Diabēts un insults arī var izraisīt nesaturēšanu.

Vai viņš lieto recepšu medikamentus?

Nesaturēšana vīriešiem var rasties kā noteiktu medikamentu lietošanas blakusparādība. Ja jūsu mīļie nesen ir sākuši lietot vai nomainījuši zāles, un tas sakrita ar laiku, kad sākās nesaturēšana, būtu vēlams atrādīties ārstam. Reizēm medikamenti tiek nomainīti vai samazināta deva, citos gadījumos medikamentu lietošana tiek pārtaukta vispār.

Vai viņam regulāri bijušas vai ir urīnceļu infekcijas?

Urīnceļu infekcijas rezultātā urīnpūslis kļūst pārmērīgi jūtīgs. Simptomi var būt sekojoši: steidzamība, nepieciešamība biežai urinēšanai dienā un naktī (vai arī mazos daudzumos) un nespēja savlaicīgi nokļūt līdz tualetei.

Vai viņam regulāri ir aizcietējumi?

Viens no visbiežākajiem defekācijas nesaturēšanas iemesliem ir aizcietējums. Hronisks aizcietējums var izveidot retinātu cietu izkārnījumu nosprostojumu taisnajā zarnā, un kļūstot lielākam, to ir grūti izvadīt. Tā rezultātā taisnās zarnas muskuļi un zarnas izstiepjas un novājinās. Ūdeņaini izkārnījumi var apiet cietos izkārnījumus, iztekot radot defekācijas nesaturēšanu.

Vai ir iespējams, ka viņa mazā iegurņa muskuļi ir novājināti?

Urīnpūslis un izvadkanāls tiek balstīts un noturēts vietā ar mazā iegurņa muskuļiem, kas notur urīnpūsli slēgtu. Cilvēkam kļūstot vecākam, muskuļi paliek vājāki; kad muskuļi zaudē savu spēku un elastīgumu, pat tāda ikdienišķa darbība kā klepošana, var radīt noplūdi.

Vai viņam ir liekais svars?

Ja cilvēkam, par kuru rūpējaties, ir liekais svars, tas var radīt papildus spiedienu uz vēdera un iegurņa muskuļiem, kas noved pie urīna noplūšanas.

Vai viņš smēķē?

Smēķētāja klepus var būt netiešs noplūdes izraisītājs, galvenokārt tāpēc, ka klepojot katru reizi tiek radīts biežs un milzīgs spiediens uz muskuļiem. Papildus faktori var būt kontrakcijas, paaugstināts cirkulējošo slimību risks un diurētiski medikamenti, kas iespējams palielina noplūdi.

Vai viņš vēl ir bērns?

Iepriekšminētie iemesli neattiecas uz gadījumu, ja jūs rūpējaties par bērnu, tāpēc apmeklējiet sadaļu bērniem, kur aprakstīti tieši nesaturēšanas iemesli bērniem.

Ja jūs neesat pārliecināti par jūsu mīļoto urīna nesaturēšanas iemesliem, lasiet sekojošo sadaļu Iemesli vai ejiet uz sadaļu nesaturēšanas veidi, kur atradīsiet vairāk informācijas.