Kādi ir urīna nesaturēšanas iemesli sievietēm?

Varbūt ir novājināti mazā iegurņa muskuļi?

Urīnpūslis un izvadkanāls tiek balstīti un noturēti savā vietā ar mazā iegurņa muskuļu palīdzību. Cilvēkam kļūstot vecākam, muskuļi paliek vājāki; kad tie zaudē savu spēku un elastīgumu, pat tāda ikdienišķā darbība kā klepošana var radīt noplūdi. Urīna nesaturēšanas iemesls sievietēm visbiežāk ir tieši muskuļu vājums.

Vai viņa ir zaudējusi kustību spējas?

Šis ir viens no visbiežāk sastopamajiem urīna nesaturēšanas iemesliem sievietēm, un tas var kavēt cilvēka savlaicīgu reakciju uz nepieciešamību urinēt.

Vai viņai ir garīga slimība?

Ja mēs aprūpējam kādu ar garīgās slimības problēmām, ir iespējams, ka viņa vienkārši nevar atpazīt vajadzību urinēt, vai savas slimības dēļ nespēj reaģēt uz šiem signāliem.

Vai viņai ir diagnosticēta saslimšana?

Noteikta saslimšana, īpaši tāda, kas ietekmē smadzeņu un nervu sistēmas darbību, kā Alcheimers, Parkinsons, demence, Izkaisītā skleroze un smadzeņu bojājumi, var radīt urīna nesaturēšanu sievietēm. Bieži vien tas rodas smadzeņu un/vai nervu ceļu bojājumu dēļ. Tas var novest pie vai nu pārāk aktīva urīnpūšļa (vajadzības urinēt pārāk bieži un regulāri) vai neaktīva urīnpūšļa (neefektīva urīnpūšļa iztukšošana, kas rada noplūdi), kā arī pie defekācijas nesaturēšanas. Diabēts un insults arī var izraisīt nesaturēšanu.

Vai jūs lietojat recepšu medikamentus?

Urīna nesaturēšana sievietēm var būt dažu medikamentu blakusefekts, kā arī dažiem medikamentiem ir diurētiskas īpašības, kuras rada nepieciešamību urinēt biežāk. Ja jūs esat sākuši lietot zāles nesen vai arī tās nomainījuši, un tas ir sakritis ar kontroles zudumu, varbūt ir vērts tikties ar ārstu, lai noteiktu vai tas ir iespējamais urīnpūšļa vājuma iemesls. Dažkārt medikamenti vai to devas citu slimību gadījumā var tikt mainītas, nesamazinot to efektivitāti.

Vai viņa regulāri piedzīvo urīnceļu infekcijas?

Urīnceļu infekcijas rezultātā urīnpūslis kļūst pārmērīgi jūtīgs. Simptomi ir sekojoši: steidzamība, nepieciešamība biežai urinēšanai dienā un naktī (vai arī mazos daudzumos) un nespēja savlaicīgi nokļūt līdz tualetei.

Vai viņai regulāri ir aizcietējumi?

Viens no visbiežāk sastopamajiem defekācijas nesaturēšanas iemesliem ir aizcietējums. Hronisks aizcietējums var izveidot retinātu cietu izkārnījumu nosprostojumu taisnajā zarnā, un, kļūstot lielākam, to ir grūti izvadīt. Tā rezultātā, taisnās zarnas muskuļi un zarnas izstiepjas un kļūst vājākas. Ūdeņaini izkārnījumi var apiet cietos izkārnījumus, un iztekot rada defekācijas nesaturēšanu.

Vai viņa ir menopauzes vecumā?

Muskuļi ar laiku novājinās, un pēc menopauzes estrogēna samazināšanās tieši ietekmē vēdera muskuļus. Tā rezultātā urīnpūslis novirzās no normas, un urīna kanālam apkārt esošie muskuļi kļūst mazāk efektīvi.

Vai viņai ir liekā svara problēma?

Ja cilvēkam, par kuru rūpējaties, ir liekais svars, tas var radīt papildus spiedienu uz vēdera un iegurņa muskuļiem, kas noved pie urīna noplūšanas.

Vai viņa smēķē?

Smēķētāja klepus var būt netiešs noplūdes izraisītājs, galvenokārt tāpēc, ka klepošanas laikā rodas biežs un paaugstināts spiediens. Vēl viens faktors ir kontrakcijas, paaugstinātais cirkulējošo slimību risks un diurētiskas zāles, kas iespējams palielina noplūdi.

Vai viņa ir bērns?

Iepriekšminētie iemesli neattiecas uz bērnu aprūpi, tāpēc apmeklējiet sadaļu bērni, kur runāts tieši par nesaturēšanas iemesliem bērniem.

Ja neesat pārliecināti par jūsu aprūpē esošo cilvēku nesaturēšanas iemesliem, lasiet sadaļu Iemesli vai ejiet uz sadaļu Nesaturēšanas veidi, kur jūs varēsiet atrast papildus informāciju.