Iemesli

Urīna nesaturēšanas problēmas?

Cik bieži lielākā daļa cilvēku iztukšo savu urīnpūsli?Atbildēt

Urīna nesaturēšanas iemesli

Kas ir urīna nesaturēšana? Urīna nesaturēšana ir sūdzības par jebkādu nejaušu urīna noplūdi. Stresa urīna nesaturēšana ir urīna noplūde, kas saistīta ar:šķaudīšanu, klepošanu, smiešanos, smaguma celšanu vai staigāšanu u.tml. Tās ir piepūles formas, kas palielina ķermeņa iekšējo spiedienu.

Biežāk sastopamie stresa urīna nesaturēšanas iemesli

Urīna nesaturēšanai par iemeslu var būt novājināti mazā iegurņa muskuļi, dzemdības, liekais svars, menopauze vai hroniski aizcietējumi. Stresa urīna nesaturēšanu var ārstēt, izmainot dzīvesveidu, ar medikamentu palīdzību, citiem palīglīdzekļiem vai ar ķirurģisku iejaukšanos. Par vajadzības urīna nesaturēšanu sauc pēkšņu un biežu vajadzību urinēt, kas saistīta ar nekontrolējamām urīnpūšļa kontrakcijām. Biežāk sastopamie vajadzības urīna nesaturēšanas iemesli ir infekcijas, akmeņi urīnpūslī, urīnpūšļa iekaisumi, traucējumi urīnpūšļa izvadkanālā vai neiroloģiskas problēmas. Jauktā urīna nesaturēšana ir stresa un vajadzības urīna nesaturēšanas kombinācija. Urīna nesaturēšanas problēmas un novecošana ir saistītas.

Svarīgi

Ir būtiski pārliecināt savus mīļotos, ka urīna nesaturēšanas problēmas nav viņu vaina. Parasti tās ir kādas slimības sekas vai simptoms. Patieso iemeslu neizpratne attiecībā uz urīna nesaturēšanu var jūsu mīļotajiem radīt raizes, pazeminot dzīves kvalitāti. Medicīnisko iemeslu izpratne palīdzēs atvieglot domas par personīgo atbildību. Svarīgi arī neaizmirst par intīmās ādas aprūpi, jo tā ir tik svarīga nesaturēšanas aprūpē. Svarīgi darīt visu, lai pasargātu sevi no urīnceļu infekcijas. Urīnceļu infekcija (UCI) parasti rodas brīdī, kad baktērijas caur uretru nonāk urīnceļos un sāk vairoties urīnpūslī. Urīnceļu infekcijas ir vienas no visbiežāk sastopamām infekcijām, ievērojami ietekmējot pacientu veselības stāvokli. UCI diagnosticēšanā svarīgi identificēt simptomus, kā arī izmantot urīna analīžu rezultātus. Simptomu identificēšana ir ļoti būtiska, jo ar urīna analīzēm nepietiek, lai atšķirtu asimptomātisku bakteriūriju (ASB) no UCI. UCI ir daudz simptomu. Visvairāk sastopamie ir sāpes urinācijas laikā un daudz biežāka vajadzība urinēt. Urīns var arī mainīt krāsu vai aromātu. Gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām simptomus ir grūtāk pamanīt, tāpēc šiem pacientiem jāpievērš īpaša uzmanība. Gados vecāki cilvēki biežāk saskaras ar UCI, jo līdz ar vecumu notiek izmaiņas visu orgānu sistēmu darbībā (elpošanas, asinsrites, gremošanas un izvadsistēmas).

UCI par iemeslu var būt:

• Urīna nesaturēšanas problēmas jeb inkontinence • Samazināts estrogēnu un lactobacillus līmenis • Palielināts priekšdziedzeris (prostata) • Nespēja pārvietoties • Katetru lietošana • Defekācija Bieži UCI tiek ārstētas ar dažādām antibiotikām. Pareiza UCI diagnosticēšana nodrošina adekvātu ārstēšanu un novērš nopietnas saslimšanas risku. Diemžēl UCI bieži tiek diagnosticētas nepareizi un līdz ar to arī nepareizi ārstētas. Nedrīkst paļauties tikai uz vispārīgām klīniskām pazīmēm un simptomiem, jāveic arī urīna analīze.

Kā darbojas urīntrakts

Nieru uzdevums ir izfiltrēt no asinīm nevajadzīgās vielas un aizsūtīt tās uz urīnpūsli -maisiņu, kas sastāv no muskuļiem, un var izstiepties, saturot līdz pat 500ml. Kad tas ir līdz pusei pilns, nervi paziņo smadzenēm, ka ir laiks urinēt, un urīns dodas pa urīnceļiem, kurus noslēdz divi slēdzējmuskuļi. Iekšējais slēdzējmuskulis atveras kad urīnpūslis ir pilns, tomēr ārējais var apzināti palikt aizvērts, lai kontrolētu urinēšanu. Mazā iegurņa muskuļu, kas novietoti zem urīnpūšļa un ap urīnceļiem, darbs ir likt tiem darboties pareizi. 1 no katrām 4 sievietēm un 1 no 8 vīriešiem kādā savas dzīves brīdī pieredz traucējumus šajā procesā un rodas jautājumi par urīna nesaturēšanas problēmām.