Manam tuviniekam ir garīgā slimība, un viņš fiziski nespēj pats sevi nomazgāt, apģērbt vai nokļūt līdz tualetei.

Esiet mierīgi un iedrošiniet

Daudz kas būs atkarīgs no fiziskās un garīgās slimības stāvokļa. Varbūt jūs aprūpējat kādu, kuram ir ļoti maza nojausma par to, ka viņam ir nesaturēšana, un jūs par viņu rūpējaties. Varbūt jūs rūpējaties par kādu, kuram ir garīga slimība kā, piemēram, demence, un viņam ir paaugstināta uztvere, un viņi kļūst apbēdināti, kad tiek veikts darbs pie tādas intīmas lietas kā viņu aprūpe pēc nesaturēšanas. Abos gadījumos situāciju var padarīt mazāk dramatisku, ja higiēnas procedūra tiek veikta ātri, mierīgi un ar cieņu pret pacientu.

Nodrošiniet pacientu ar labiem nesaturēšanai paredzētiem higiēnas līdzekļiem.

Pareizie nesaturēšanas aizsardzības izstrādājumu veidi palīdzēs nodrošināt urīna un fēču uzsūkšanu, smakas neitralizāciju, kas pasargās viņu drēbes, gultu, apkārtējo vidi un godu. Nesaturēšanai paredzētus izstrādājumus ir iespējams iegādāties dažādos izmēros gan vīriešiem, gan sievietēm. Aizsardzības līdzekļi, kuri ir viegli uzvelkami kā ierastā apakšveļa, ir vairāk noderīgi tiem cilvēkiem, kuri pārģērbšanās laikā var stāvēt kājās, bet, ja jūsu mīļotajiem ir nepieciešams atrasties guļus stāvoklī, tad ir pieejami izstrādājumi, kas palīdzēs padarīt ģērbšanās procesu vienkāršāku. TENA Flex ir īpaši veidots tā, lai vieglāk un ātrāk pārģērbtu cilvēkus, kuri ir guloši un mazinātu slodzi aprūpētāja mugurai. Apmeklējiet Izstrādājumu paviljons, lai iegūtu vairāk informācijas par šo un citiem nesaturēšanas izstrādājumiem.

Veidojiet ērtu mājas vidi

Tā var mainīties atkarībā no fiziskās vajadzības. Ja jūsu mīļotais apmeklē tualeti ratiņkrēslā, pārliecinieties, ka ceļš uz tualeti ir bez šķēršļiem. Viņi, iespējams, vēlēsies nēsāt drēbes, kas ir viegli atpogājamas gan viņiem, gan jums, kā, piemēram, īpaši svārki vai bikses. Ienesiet guļamistabā un tualetē atkritumu kasti ar vāku, kur var izmest izlietotos izstrādājumus. 

Pārģērbšanās un higiēna

nodrošiniet, ka viņiem ir pieejami aizsardzības līdzekļi  viegli aizsniedzamā attālumā. Aizsardzības līdzekļi, kuri ir atplēšami pa sānu vīlēm, ir vieglāk lietojami gadījumos, kad aprūpējamais var ar cita palīdzību nostāvēt kājās. Ja jūsu mīļotais ir gulošs, tad ir pieejami izstrādājumi, kas var palīdzēt pārģērbšanās procesu padarīt vieglāku. TENA Flex ir īpaši izgatavots tā, lai vieglāk un ātrāk pārģērbtu cilvēkus, kuri ir guloši un mazinātu slodzi aprūpētāja mugurai. Apmeklējiet Izstrādajumu Paviljons, lai iegūtu vairāk informācijas par šo un citiem nesaturēšanas izstrādājumiem.

Ādas aprūpe

Urīns var kairināt ādu, vecāka gadagājuma cilvēku gadījumā tā var būt īpaši jutīga. Aizsardzības līdzekļi ar augstu uzsūkšanas līmeni un spēju novadīt šķidrumu pēc iespējas ātrāk, kad cilvēks ilgstoši atrodas sēdus, lieliski palīdzēs mazināt ādas kairinājumu. Ja jūs uztrauc mīļoto ādas jutīgums, apmeklējiet Izstrādājumu Paviljons, kur iepazīsieties ar aizsardzības līdzekļiem, kas īpaši izstrādāti, lai mazinātu ādas kairinājumus. Īpaši aprūpējot mīļoto pēc defekācijas negadījuma, mitrās salvetes, kas ir maigākas un ērti lietojamas, mazāk kairinās ādu, nekā tualetes papīrs.

Šķidruma patēriņš

Jūs varētu vēlēties samazināt šķidruma patēriņu, tomēr tas varētu padarīt jūsu urīnu koncentrētāku, kairināt urīnpūsli un padarot to aktīvāku. Mēs jums ieteiktu turpināt dzert normāli, pēc vajadzības. Uzņemtajam šķidruma daudzumam jābūt pietiekamam, lai urīns būtu veselīgā, pelēcīgā salmu krāsā. Savukārt, pārāk liels šķidruma patēriņš tikai palielinās jūsu tualetes apmeklējuma biezumu, tādēļ saglabājiet veselīgu līdzsvaru.

Ziniet, ka daži dzērieni rada diurētisko efektu

Protams, jūs nevēlaties iegrožot mīļotos dzērienu baudīšanā, bet atcerieties, ka kafija (satur kofeīnu), alkohols un limonāde (gāzēta) ir diurētiski dzērieni, kas veicinās biežāku tualetes apmeklējumu.

Ieviesiet dienas kārtību

Cilvēki ar vāju garīgo veselību ir tendēti drošāk justies, ja viņiem ir noteikta dienas kārtība. Ja pārģērbšanās rutīna būs pazīstama laika ziņā vai tajā, kā notiek process, tas var palīdzēt samazināt to satraukumu; pat vārdi, kas tiek izteikti pārģērbšanās laikā, palīdzēs. Mēģiniet ieviest kārtību, lai viņi zinātu ko var sagaidīt tad, kad jūs pārģērbjat viņus un kā tas saskan ar ēdienreizēm, atpūtu un citām aktivitātēm kā, piemēram, TV skatīšanās; Ieplānojiet arī sev brīvo laiku, nododot aprūpes darbu kādam citam aprūpētājam vai jūsu ģimenes loceklim, kuram arī vajadzētu ievērot ieviesto kārtību.  Lai atrastu noderīgas idejas, kas var padarīt jūsu aprūpes darbu vieglāku, apmeklējiet Café.

Saņemiet palīdzību no vietējās veselības aprūpes organizācijas

Iespējams, ka jūsu rajonā ir pieejami pieaugušo aprūpes centri vai veselības aprūpes organizācijas. Ja tas tā ir, tad viņi varētu piedāvāt atstāt jūsu mīļotos drošās rokās, kamēr jūs paņemat pārtraukumu uz pāris stundām. Daudzas šīs organizācijas piedāvā transportu, organizē dažādas grupu aktivitātes, kā, piemēram, ekskursijas un sagatavo uzkodas. Iespējams, ka viņi nodrošina "ēdiens uz riteņiem" pakalpojumu. Apmeklējiet Café lai uzzinātu vairāk ideju un padomu kā padarīt jūsu aprūpes darbu vieglāku.

Ja jums ir kāds īpašs jautājums attiecībā uz nesaturēšanu, jūs varat mums droši jautāt .