Vīrieši un urīna nesaturēšana.

Kauns, kas parasti tiek izjusts attiecībā uz urīna nesaturēšanu, attur vīriešus no medicīniskās palīdzības meklēšanas. Vīrieši ar to sastopas daudz biežāk nekā varētu domāt, kaut gan mazāk kā sievietes. Ar to vīrieši saskaras dažadās vecuma grupās.

Salīdzinot vīriešu 50 gadu vecumā ar sievietēm, urīna nesaturēšanas gadījumu skaits ir mazāks. Līdz ar gadiem, gadījumu skaits pieaug. Tas, protams, nav saistīts tikai ar vecumu, bet ar citām slimībām kā palielināta prostata, prostatas vēzis un neiroloģiskas komplikācijas, piemēram multiplā skleroze, Parkinsona slimība un Alcheimers. Mazāk, bet arī ietekmē diabēts un liekais svars.

Zemāk minēti ārstēšanas veidi tiem pacientiem, kuriem nav komplicētu nesaturēšanas gadījumu, t.i. bez atkārtotas nesaturēšanas vai nesaturēšanas, kas saistīta ar sāpēm, asinīm urīnā, atkārtotām infekcijām, urinēšanas problēmām, prostatas apstarošanu vai nopietnām vēdera dobuma operācijām. Pacientiem ar šīm problēmām mēs rekomendējam nekavējoties vērsties pie urologa.

DIAGNOSTIKAS IZVĒRTĒŠANA

Nesaturēšanu vīriešiem var iedalīt simptomu grupās, kuras var palīdzēt izvērtēšanas procesā. Vīriešiem ar pilēšanu pēc urinēšanas var palīdzēt mazā iegurņa muskuļa vingrinājumi un uretālā noslaukšana. Slodzes nesaturēšanas gadījumi vīriešiem pārsvarā ir novērojami pēc prostatas operācijas un Vajadzības nesaturēšana bieži vien sevī ietver prostatas palielināšanos vai labdabīgu prostatas hipertrofiju, obstipāciju vai citas ķirurģiskas procedūras, kā, piemēram, zarnu resekciju. Terminu Jauktā nesaturēšana var piemērot tad, ja eksistē divu veidu simptomi.

Lai noteiktu nesaturēšanas veidu, nepieciešams izvērtēt visu slimības vēsturi, atzīmējot ķirurģiskas procedūras, saistītās slimības vai medikamentus.

Fiziskās izmeklēšanas laikā jāizpēta, vai pacientam ir akmeņi vēdera dobumā/urīnpūslī, trūce vai audzēji, rektālais vai fēču aizcietējums, jāpārbauda neiroloģija un centrālā nervu sistēma, tai skaitā mentālais statuss un citi neiroloģiskie faktori. Jāveic urīna analīze, lai izslēgtu infekcijas un asins klātbūtni urīnā. Jāārstē jebkāda infekcija un no jauna jāveic izmeklēšana.

Jāizvērtē dzīves kvalitāte, lai noteiktu nesaturēšanas ietekmi uz cilvēku, vienlaicīgi analizējot pārvietošanās spēju un tualetes pieejamību.

SLODZES NESATURĒŠANA (PĒC PROSTATAS OPERĀCIJAS)

Slodzes nesaturēšana vīriešiem parasti parādās pēc prostatas operācijas, lai gan tā ir iespējama arī citos gadījumos, un tas nozīmē nejaušu urīna noplūdi aktivitāšu laikā, kā klepojot, skrienot, lecot u.tml. Katrs gadījums ir savādāks. Daži vīrieši pieredz nelielu urīna zudumu, dažkārt problēma ir īslaicīga, kamēr citi pieredz nepārtrauktu ilgtermiņa noplūdi. Daudzi vīrieši pēc pareiza ārstēšanas kursa pilnībā atgūst kontroles spējas.

Ārstēšanas alternatīvas

Dzīvesveids

Pārskatiet dzīvesveidu attiecībā uz ēšanas un šķidruma uzņemšanas paradumiem, svara samazināšanu un smēķēšanu. Smēķētāji vairāk klepo, kas noved pie paaugstināta noplūdes biežuma.

  • Nedzeriet par daudz vai par maz. Šķidruma patēriņa samazināšana, lai samazinātu urinēšanas biežumu, noved pie urīnpūšļa kairinājuma un palielina infekciju risku.
  • Izvairieties no kofeīna un gāzētiem dzērieniem, kuri var kairināt urīnpūsli, kā no alkohola.
  • Pārskatiet pašreiz lietojamos medikamentus, vai tiem nav ietekme uz simptomu rašanos.

Mazā iegurņa muskuļu vingrinājumi

Mazā iegurņa muskuļu vingrinājumi i visefektīvākais veids kā cīnīties ar urīna nesaturēšanu pēc prostatas operācijas. To savienojot ar urīnpūšļa trenēšanu un urinēšanas dienasgrāmatu, daudzi no vīriešiem atgūst pilnīgu kontroli, ja operācijas laikā nav ticis traumēts apļveida urīnceļu muskulis. . Biofeedback un elektriskā stimulācija palīdz veikt mazā iegurņa muskuļu vingrinājumus un to vajadzētu rekomendēt fizioterapeitam vai nesaturēšanas speciālistam. Ir veikta izpēte, lai noteiktu biofeedback un elektriskās stimulācijas lomu nesaturēšanas gadījumos pēc prostatas operācijas, un tā parādīja, ka daudzos gadījumos tā ir ļoti ieteicama.

Urīnpūšļa trenēšana

Urīnpūšļa trenēšana arī var palīdzēt pēc prostatas operācijas, ja vīrietis pieredz Vajadzības nesaturēšanu. Urīnpūšļa kapacitāte tiek palielināta, palielinot urīna daudzumu, kuru notur urīnpūslis kontrolētu laika daudzumu. Mērķis ir pārlauzt biežuma ciklu, vajadzību un vajadzības nesaturēšanu. Nesaturēšanas speciālists vai fizioterapeits varētu jums palīdzēt šī treniņa laikā.

Medicīnas palīglīdzekļi

Urīnu absorbējoša nesaturēšanas produkcija vīriešiem ir izstrādāta maisiņa, pilienu savācēja un ieliktnīša formā. Lielākā daļa vienreiz lietojamo produkcijas veidu izmanto tehnoloģijas, kuras pārveido urīnu par želejai līdzīgu substanci, tādējādi tā tiek saglabāta ieliktnītī un samazina noplūdes risku. Nesena izpēte pārbaudīja dažādu absorbējošo produkcijas veidu vīriešiem efektivitāti.

Katetri var tikt izmantoti gan kā īslaicīgs kontroles mērs pēc operācijas, gan arī ilgākā laika periodā. Katetri var būt intermitējoši vai arī pastāvīgi un tos savieno vai nu ar drenāžas maisiņu, kas piestiprināts cilvēkam, vai arī tam var būt vārstulis, kas ļauj katetru regulāri iztukšot īpašā traukā.

Vīriešu prezervatīvi vai apvalka tipa urīna savākšanas līdzekļi ir jāpiemēro speciālistam un tam ir brīvi jāaptver penis. To var iztukšot īpašā maisiņā vai caur vārstuli.

Farmācija un ķirurģiskā iejaukšanās (īpašos gadījumos)

Ja vienkāršie līdzekļi nav spējuši palīdzēt un nesaturēšana neļauj uzturēt dzīves kvalitāti, nepieciešams pārdomāt tālāku iejaukšanos un nepieciešams nozīmēt pacientu uz tikšanos ar urologu. Tas sevī ietver procedūras, kā vīriešu slings and bulking agents vai mākslīgais muskulis.

VAJADZĪBAS NESATURĒŠANA

Vajadzības nesaturēšana tiek definēta kā nejauša urīna noplūde, izjūtot spēcīgu vajadzību urinēt. Tāpat kā Stresa nesaturēšanas gadījumā, Vajadzības nesaturēšana sākotnēji ir jāārstē ar neinvazīviem mēriem. Lielākais riska faktors šajā gadījumā ir orgānu palielināšanās un iepriekšējas operācijas.

Ārstēšanas alternatīvas

Dzīvesveids

  • Nedzeriet par maz vai par daudz. Šķidruma patēriņa samazināšana var radīt tālākus urīnpūšļa kairinājumus un veicināt infekciju rašanos.
  • Izvairieties no kofeīna un gāzēto dzērienu patēriņa, jo tie stimulē urīnpūsli, kā arī no alkohola.
  • Samaziniet svaru, jo tas rada papildus spiedienu uz vēdera muskuļiem, kā arī pārstājiet smēķēt, jo smēķēšana rada klepu, kas, savukārt, veicina noplūdi.
  • Nesaturēšana aizsardzība var tikt izmantota diagnosticēšanas un ārstēšanas laikā, ja ārstēšana nav pilnīgi efektīva, kā arī, lai palielinātu pārliecinātību stresa pārpilnā laikā.

Mazā iegurņa muskuļu vingrinājumi

Ir novērots, ka dažos gadījumos mazā iegurņa muskuļu nostiprināšana var palīdzēt noplūdes samazināšanā vīriešiem, kuriem ir Vajadzības nesaturēšana. Biofeedback un elektriskā stimulācija palīdz veikt mazā iegurņa muskuļu vingrinājumus un to vajadzētu rekomendēt fizioterapeitam vai nesaturēšanas speciālistam.

Urīnpūšļa trenēšana

Urīnpūšļa trenēšana ir ļoti efektīva Vajadzības nesaturēšanas ārstēšanā. Urīnpūšļa kapacitāte tiek pamazām palielināta, to veicot mazos, regulāros un kontrolētos soļos. Ir svarīgi, lai pacients sadarbotos un būtu pašmotivēts, kā arī stingri jāievēro lēns trenēšanas temps, lai nodrošinātu maksimāli labu rezultātātu.

Medicīnas palīglīdzekļi

Vīriešiem, kuri pieredz pēkšņu vajadzību urinēt, var būt piemēroti urīnu absorbējoši izstrādājumi , kas piemēroti vīrieša ķermeņa uzbūvei. Šī produkcija ir gan vienreiz lietojamā, gan arī atkārtoti lietojama, un tai ir dažādas formas un veidi, tai skaitā pilienu savācējs, maisiņa veida un ieliktnīši. Katrs produkcijas veids ir pieejams ar dažādiem absorbcijas un komforta līmeņiem. Vislabāk būtu konsultēties ar nesaturēšanas speciālistu, lai uzvērtētu ikdienas vajadzības un noteiktu visoptimālākos produkcijas komplektācijas veidus katram pacientam.

Citi produkcijas veidi urīna savākšanai un urīna plūsmas kavēšanai var tikt izmantoti atsevišķos gadījumos, lai novērstu noplūdi. Dažiem pacientiem, kuriem nav piemērotas citas ārstēšanas metodes, var būt piemēroti katetri un palīglīdzekļi, vienlaicīgi veidot mazā iegurņa muskuļa vingrinājumus, lai samazinātu Vajadzības nesaturēšanu. Katetrivar tikt izmantoti gan kā īslaicīgs kontroles mērs pēc operācijas, gan arī ilgākā laika periodā. Katetri var būt intermitējoši vai arī pastāvīgi un tos savieno vai nu ar drenāžas maisiņu, kas piestiprināts cilvēkam, vai arī tam var būt vārstulis, kas ļauj katetru regulāri iztukšot īpašā traukā. Pastāvīgie katetri var tikt ievietoti operācijas laikā caur vēdera dobumu, nevis caur urīnizvadkanālu. Pacientus vai aprūpētājus var apmācīt tos mainīt un tīrīt. Vīriešu prezervatīvi vai apvalka tipa urīna savākšanas līdzekļi ir jāpiemēro speciālistam un tam ir brīvi jāaptver penis. To var iztukšot īpašā maisiņā vai caur vārstuli.

Cita veida iejaukšanās (īpašos gadījumos)

Ja augstāk minētie ārstēšanās veidi nav efektīvi aptuveni 3-4 mēnešus, nepieciešams atkārtoti izvērtēt un apsvērt citus iejaukšanās veidus. Ir pieejamas opcijas sākot ar speciālistu-fizioterapeitu, līdz pat fiziskām tehnikām, kā elektriskā stimulācija un biofeedback.

Farmakoloģiskā iejaukšanās ir pieejama arī antimuscarinic vai anticholinergic līdzekļu veidā. Var tikt izmantota arī Neuromodulation, autoaugmentation, urīnpūšļa palielināšanās un urīnceļu novadīšana citur.

JAUKTĀ NESATURĒŠANA

Termins Jauktā nesaturēšana tiek izmantots tad, kad pastāv abu veidu - Vajadzības un Slodzes nesaturēšanas - simptomi. Starptautiskās Saturēšanas Komitejas ieteikums ir ārstēt to veidu, kuras simptomi ir dominējošie. Tomēr abos gadījumos vispirms ir jāārstē, izmantojot neinvazīvas ārstniecības metodes, urīnpūšļa treniņu un mazā iegurņa muskuļa vingrinājumus. Ja tiem nav nekāda vai neliels efekts, atlikušo nopietno simptomu ārstēšanai var izrakstīt medikamentus. Ja arī tas nepalīdz, jāveic tālākas analīzes.

PILĒŠANA PĒC UINĒŠANAS

Pilēšana pēc urinēšanas tiek ārstēta kombinējot mazā iegurņa muskuļa vingrinājumus, lai nostiprinātu apļveida muskuli, un uretālo atslaukšanu pēc urinēšanas.

CITI URĪNA NESATURĒŠANAS VEIDI

Pastāv arī citi nesaturēšanas veidi, kuri neattiecas uz augstāk minētajām kategorijām.

  • Pārplūdes nesaturēšana: Kā jau uz to norāda vārds, pastāv nepārtraukta urīna plūsma, it kā urīnpūslis būtu pārpildīts un pārplūstu. To bieži vien rada mehāniski traucējumi, kā fēču aizcietējums, prostatas palielināšanas, nervu bojājumi vai urīnceļu anomālijas.
  • Funkcionālā nesaturēšana: Nespēja sasniegt tualeti, lai urinētu, invaliditātes (fiziskas vai garīgas) vai traucējumu dēļ.