Kā runāt par jūtīgu tēmu

Inkontinence jeb urīna nesaturēšana var būt neērts temats mums visiem, ne tikai jūsu pacientiem. Zemāk ir daži padomi, kā tikt ar to galā.

Nesaturēšana var būt neērta tēma ne tikai pacientam, bet arī aprūpes profesionāļiem. Daudzi pacienti noliegs savu stāvokli pat tad, kad tas būs acīmredzams, uzskatot, ka tas ir kaut kas īpaši apkaunojams. Dažkārt šķiet, ka par šo tēmu nav iespējams runāt tieši.

Tomēr jūs varat palīdzēt pacientam justies normāli un būt atvērtam, uzsākot ārstēšanos. Tālāk seko dažas idejas, kā to paveikt.

Padariet to par ierastu lietu
Izturieties pret nesaturēšanu kā pret jebkuru citu jūsu diskusiju daļu par pacienta veselību. Nav neviena iemesla, kādēļ pret to vajadzētu izturēties savādāk – urīnpūšļa kontroles problēmas ir bieži sastopamas, un ir iespējama arī ārstēšana.

Turpiniet par to runāt
Regulāri runājiet par šo tēmu ar pacientiem. Nesaturēšana var ietekmēt cilvēkus visās vecuma grupās, ne tikai vecumdienās. Prostatas problēmas, grūtniecība un menopauze var radīt problēmas ar urīnpūšļa vājumu.

Sniedziet cerību
Šī problēma bieži vien ir novēršama, tomēr daudzi cilvēki tic, ka tā ir novecošanas pazīme vai arī nevar tikt izārstēta. Pasakot, ka lielākā daļa no nesaturēšanas gadījumiem var tikt apārstēti, jūs palīdzēsiet tiem ieskatīties acīs savai problēmai un sākt pārrunāt ārstēšanas veidus.

Nekavējieties
Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk pārrunāt problēmu un sākt ārstēšanu. Tas pacientam palīdzēs arī izvairīties no ilgstoša emocionālā un fiziskā sasprindzinājuma un novērsīs dažas nopietnas sociālās sekas. Nesaturēšana ir arī biežs iemesls ievietošanai pansionātā, kas ir ļoti krass solis pacientam, to ģimenēm un sabiedrībai kopumā. Pārrunājot to jau pašā sākumā un piedāvājot cerību nākotnei, izmantojot efektīvas kontroles metodes, jūs varat palīdzēt pacientiem ilgāk palikt savās mājās.

Pievērsiet uzmanību zīmēm no pacienta puses
Pastāstiet pacientiem, kuriem ir prostatas problēmas, kā arī jaunajām māmiņām un sievietēm menopauzes vecumā, par iespējamām nesaturēšanas problēmām. Tāpat arī pacienti ar pārvietošanās problēmām var pieredzēt nesaturēšanas problēmas, kuras bieži vien var novērst, padarot pieeju tualetei vienkāršāku. Vienmēr sagatavojiet riska grupas pacientus, palīdzot tiem samierināties ar potenciālo problēmu un atvieglojot ārstēšanos.