Vispārējas idejas skolotājiem un vecākiem

Tālāk seko daži noderīgi padomi, kurus esam aizguvuši no vecākiem, medmāsām, un skolotājiem, lai palīdzētu bērna urīnpūšļa vājuma gadījumā.

1.padoms – Esiet pacietīgi. Mēs zinām, cik tas ir grūti, tomēr esiet pacietīgi! Lielākā daļa bērnu izaug no gultā slapināšanas posma un, ja bērnam ir 5 gadi vai mazāk, tad uztraukumam patiesi nav pamata.

2.padoms - Esiet mierīgi un sniedziet atbalstu. Atcerieties, ka bērnus spēcīgi ietekmē nepacietība, neapmierinātība un uztraukums.

3.padoms – Pastāstiet bērnam, cik bieži sastopams ir urīnpūšļa vājums. Jūsu bērns var justies izolēts un uztraucies, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā. Pastāstiet, ka skolā noteikti ir arī citi bērni, kam varētu būt šī problēma, tomēr tie par to nerunā. Problēma ir tikai tajā, ka urīnpūslis pagaidām vēl nestrādā pareizi.

4.padoms – Paskaidrojumi palīdz justies drošāk, tādēļ sniedziet savam bērnam bioloģijas stundu (jūs varat izmantot zemāk atrodamo informāciju). Jaunākiem bērniem, iespējams, to var izstāstīt kā pasaku: 'Urīnpūšļa kungs vēl aizvien mācās savu darbu un mēģina iepazīties ar visiem pārējiem... drīz jau viņi visi mācēs draudzīgi sadzīvot un viss darbosies pareizi.' Zināšanas par to, kā viss darbojas un kādu dienu viss būs kārtībā, mazinās neizpratni un bailes no situācijas. Ja jums nepieciešams vairāk informācijas, ejiet uz sadaļu Iemesli.

5.padoms – Atcerieties, ka jūsu bērnam jādzer pietiekami daudz šķidruma. Tas varētu likties dīvaini, tomēr šķidruma lietošanas samazināšana padarīs urīnu koncentrētāku, kas var palielināt kairinājumu un problēmas. Tādēļ ļaujiet tiem dzert parasto šķidruma daudzumu, tomēr, ja vien iespējams, ne pirms gulētiešanas.

6.padoms – Kādēļ gan jums nepateikt skolotājiem, ka jūsu bērniem var būt problēmas dienas laikā, lai skolotāji bērnam varētu sniegt atbalstu un nodrošināt vieglāku pieeju skolas tualetei? Vēl laba ideja ir ielikt bērna sporta vai skolas somā lieku apakšveļas komplektu.

7.padoms – Pasakiet savam bērnam, ka jums vai viņa brāļiem/māsām bijušas līdzīgas problēmas. Tas viņiem sniegs cerību un atziņu, ka citi vai pat jūs esat pieredzējuši to, ko viņi pieredz šobrīd, un ka tā bija pārejoša situācija.

8.padoms – Novērsiet jebkādu ķircināšanu no vienaudžu puses pašos pirmssākumos. Bērni var būt ļoti nelaipni viens pret otru, it īpaši, ja tas attiecas uz slapināšanu gultā. Tādēļ ir ļoti svarīgi izskaidrot (nekliedzot), ka ikviens fiziski ir savādāks: dažiem ir sliktāka redze, citiem alerģijas, citiem dzimumzīmes u.tml.  Jums jāatgādina, ka: 'Dažādi cilvēki attīstās dažādā ātrumā, tomēr tas nav atkarīgs no viņiem. Tomēr, mēs visi spējam būt jauki pret cilvēkiem un palīdzēt, kad citiem sāp.'

9.padoms –Neļaujiet bērna slapināšanai gultā noteikt viņu nākotni. Jūsu bērns var būt aktieris, mākslinieks, sportists, pētnieks, audzinātājs vai mazs palaidnis, tomēr viņš nekad nedrīkst palikt 'gultā slapinātājs.'