Idejas un padomi - kā tikt galā ar urīnpūšļa vājumu

Pirmais solis ir paskatīties, vai dažas vienkāršas izmaiņas dzīvesveidā varētu izmainīt situāciju uz labo pusi.

Turpiniet lietot šķidrumu

Jūs varētu vēlēties samazināt škidruma patēriņu, tomēr tas var padarīt jūsu urīnu koncentrētāku, kairinot urīnpūsli un padarot to aktīvāku. Mēs jums ieteiktu turpināt dzert normāli, saskaņā ar savām slāpēm. Tam būtu jābūt pietiekami, lai urīns būtu veselīgs. Savukārt pārāk liels šķidruma patēriņš tikai palielinās jūsu vajadzību, tādēļ saglabājiet veselīgu līdzsvaru.

Dažādi dzērieni viesībās

Dzīve ir domāta, lai to dzīvotu, un urīnpūšļa vājumam jūs nevajadzētu piespiest atcelt pasākumus, kas jūs iepriecina! Tomēr, jums jāzina, ka kofeīns, alkohols un gāzētie dzērieni ir diurētiķi, kas liks jums doties uz tualeti biežāk.

 

Svara kontrole

Ir saistība starp lieko svaru un nesaturēšanu. Tādēļ, ja jums ir vēlme notievēt, tas varētu būt papildus iemesls.

Ja jūs smēķējat

Patiesībā tā pat nav smēķēšana, kas rada urīnpūšļa vājumu, bet ar to saistītais klepus, kas papildus noslogo pūsli. Varbūt tas ir vēl viens iemesls, lai atmestu?

Sports (nesvīstot)

Urīnpūšļa kontroli var atjaunot, veicot mazā iegurņa lejasdaļas muskuļu stiprināšanas vingrinājumus. Parasti šāda fizioterapija ir pirmais Stresa nesaturēšanas ārstēšanas solis. Patiesībā līdz pat 70% nelielu vai vidēju gadījumu var tikt uzlaboti vai pat izārstēti, 3 līdz 6 mēnešu garumā veicot pareizus un regulārus mazā iegurņa lejasdaļas muskuļu stiprināšanas vingrinājumus, tomēr jāatceras, ka jums nāksies turpināt vingrinājumus, lai nostiprinātu sasniegto. Šie vingrinājumi palīdz atgūt kontroli pār muskuļiem, kas noslēdz urīnceļus. Nekad nav par vēlu uzsākt - jūs varat uzlabot jūsu simptomus pat ja jums ir 70 vai 80. Lai atrastu detalizētu Mazā iegurņa lejasdaļas muskuļu stiprināšanas vingrinājumu tehnikas aprakstu dodieties uz mūsu sadaļu Vingrinājumi.

Speciālists varētu jums ieteikt tādas tehnikas kā Biofeedback (bioloģiskā atrieziniskās saites metode (Latvijā pieejama tikai medicīnas sabiedrība Ars pēc adreses Rīga, Skolas iela 5) un elektrisko stimulāciju, kas palīdzēs veikt šos vingrinājumus pareizi.

Medicīnas iekārtas

Gadījumos, kad fizioterapija nespēj palīdzēt, ārsts varētu apsvērt vairākas iespējas. Katetra ievade ar nomaināmu noplūdes maisiņu varētu būt pagaidu līdzeklis, it īpaši, ja jūsu nesaturēšana ir citas operācijas sekas, no kuras jūs atkopjaties. 

Biežāk lietotie risinājumi urīnpūšļa vājuma aprūpei ir urīnu absorbējošie līdzekļi. Tie ir īpaši izstrādāti šim mērķim un efektīvi pasargā no urīna noplūdes un nepatīkama aromāta, un tie ir pieejami dažādos izmēros un absorbcijas līmeņos. Uzklikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk par šo īpašo līdzekļu priekšrocībām.

Medikamenti un operācija

Pastāv arī īpaši recepšu medikamenti, kurus var izmantot Stresa nesaturēšanas ārstēšanai, un dažos gadījumos jūsu urologs vai uro-ginekologs varētu pārdomāt arī operācijas iespējas. Lai uzzinātu ko vairāk, lūdzu, konsultējieties ar nesaturēšanas speciālistu vai urologu.

Palīdzība Vajadzības nesaturēšanas gadījumā

Dažkārt tā tiek saukta par pārāk aktīvu urīnpūsli un, kā jau var saprast no nosaukuma, tas notiek tad, ja jūs pārņem nekontrolējama un pēkšņa nepieciešamība doties uz tualeti.

Padariet savu dzīvi vienkāršāku

Parādoties pēkšņai vēlmei doties uz tualeti, pēdējais, ko jūs varētu vēlēties, ir kādi šķēršļi jūsu ceļā uz tualeti vai cīņa ar drēbēm. Tādēļ vienkāršojiet savu ceļu uz tualeti un izvairieties no grūti novelkamām drēbēm ar sarežģītu aizdari. Noderīgs padoms urīnpūšļa vājuma gadījumā: Tāda veida drēbes nav labākā doma!

Nākošais solis ir censties saturēt urīnu, kas var izdoties 50% gadījumu. Tas nozīmē, ka jūs apzināti cenšaties panākt, lai pūslis ilgāku laiku notur lielāku urīna daudzumu un samazinātu urinēšanas biežumu. Jūs to veicat, izturot cik vien ilgi spējat, lai neļautu urīnpūslim 'pārspīlēt' vajadzību iet uz tualeti pat tad, ja pūslis ir tikai daļēji pilns. Ar laiku tas kļūst vieglāk.

Vai vingrinājumi palīdz?

Mazā iegurņa lejasdaļas muskuļu stiprināšanas vingrinājumi parasti tiek izmantoti Stresa nesaturēšanas gadījumā, tomēr dažkārt ir novērots, ka tie palīdz arī Vajadzības nesaturēšanas gadījumos. Lai uzzinātu vairāk dodieties uz sadaļu Vingrinājumi
 

Medicīnas iekārtas

Gadījumos kad fizioterapija nespēj palīdzēt, ārsts varētu apsvērt vairākas iespējas. Katetra ievade ar nomaināmu noplūdes maisiņu varētu būt pagaidu līdzeklis, it īpaši, ja jūsu nesaturēšana ir citas operācijas sekas, no kuras jūs atkopjaties. 

Biežāk lietotie risinājumi urīnpūšļa vājuma aprūpei ir urīnu absorbējošie līdzekļi. Tie ir īpaši izstrādāti šim mērķi un efektīvi pasargā no urīna noplūdes un nepatīkamā aromāta, un tie ir pieejami dažādos izmēros un absorbcijas līmeņos. Uzklikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk par šo īpašo līdzekļu priekšrocībām.

Medikamenti un operācija

Vajadzības nesaturēšana dažkārt tiek saukta par pārāk aktīvu urīnpūsli un pastāv daži medikamenti, kas varētu palīdzēt samazināt pūšļa pārāk aktīvo darbību, tomēr operācijas iespējas ir ļoti retas. Lai uzzinātu vairāk par medikamentiem, jums būtu jāsazinās ar nesaturēšanas speciālistu vai urologu.

Palīdzība Jauktas nesaturēšanas gadījumā

Labākais padoms Jauktas nesaturēšanas gadījumā ir fokusēties uz dominējošajiem simptomiem un censties vispirms tikt galā ar tiem. Jūs varētu sākt veikt mazā iegurņa lejasdaļas stiprināšanas muskuļu vingrinājumus Stresa nesaturēšanai vai arī trenēt pūsli Vajadzības nesaturēšanas gadījumam. Kad būs uzlabojušies galvenie simptomi, jūs varēsiet ķerties klāt pie pārējiem.

Palīdzība funkcionālās nesaturēšanas gadījumā

Nav jūsu vaina, ja fiziska vai garīga slimība traucē jūs laicīgi nokļūt līdz tualetei, un ir svarīgi neļaut šim iemeslam radīt stresu un satraukumu. Šajā gadījumā maz ko var darīt medicīniski, tomēr jūs varat samazināt nejaušību ietekmi, izmantojot īpašus higiēniskus līdzekļus urīna nesaturēšanas aprūpei. Tādejādi jūs vienmēr būsiet pārliecināti, ka urīna noplūde tiks pilnībā uzsūkta, un jūs jutīsities sausi, svaigi un komfortabli.

Padarīt nokļūšanu uz tualeti vienkāršāku

Brīdī, kad jums ir pēkšņa vajadzība doties uz tualeti, pēdējais, ko jūs varētu vēlēties, ir kādi šķēršļi jūsu ceļā uz tualeti vai cīņa ar drēbēm. Tādēļ vienkāršojiet savu ceļu uz tualeti un izvairieties no grūti novelkamām drēbēm ar sarežģītu aizdari. Noderīgs padoms urīnpūšļa vājuma gadījumā: Tāda veida drēbes nav labākā doma!

Palīdzība neiroloģiskas nesaturēšanas gadījumā

Diemžēl to ārstēt ir grūti, tomēr nesaturēšanas aizsardzības līdzekļi samazinās ietekmi uz ikdienas dzīvi un kopumā uzlabos dzīves kvalitāti.

Kādēļ gan nesameklēt jums atbilstošo izstrādājumu un nepasūtītu BEZMAKSAS paraugu, izmantojot mūsu produkcijas meklētāju?